Öğretmenlere bütçe yönetimi anlatıldı 
Reklamı Geç
Advert

Öğretmenlere bütçe yönetimi anlatıldı

Türkiye genelinde öğretmenlere yönelik düzenlenen bütçemi yönetebiliyorum ve finansal okuryazarlık semineri Sivas’ta da gerçekleştirildi. Seminerdekonuşan Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, kanaatsizliğe dikkat çekti ‘’Bizi çoğunlukla bu algı yönetiyor. Onlarda var bizde yok acaba ne derler kanaat bitmek tükenmek bilmeyen bir hazinedir ama bizde bir kanaatsizlikhakim, doyumsuzluk hakim” dedi.

Öğretmenlere bütçe yönetimi anlatıldı
Öğretmenlere bütçe yönetimi anlatıldı Sivas Memleket
Bu içerik 247 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

 

Türkiye genelinde öğretmenlere yönelik düzenlenen bütçemi yönetebiliyorum ve finansal okuryazarlık semineri Sivas’ta da gerçekleştirildi.Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Kadı Burhanettin Konferans salonunda gerçekleştirilen seminerde öğretmenler bütçemi yönetiyorum, finansal okuryazarlık, finansal kavramlar, bütçe, aile çocuk ve bütçe konuları anlatıldı.

Semineri Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Tuncay Baral verdi. Programa İl Milli Eğitim Müdür Mustafa Altınsoy ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fehmi Tutkun katıldı.

Yıl sonu programı kapsamında okullarda ki öğretmenlerin durumunu değerlendiren Altınsoy “Yıl sonu programı çerçevesinde buradayız. Dün de okulları ziyaret ettim bir iki okulu orada arkadaşlarla konuları değerlendirmeye çalıştık. Gördüğümüz kadarıyla bazı okullarda gerek genel müdürlüklerin gerekse okullarda ki müdürlerin yaptığı programlar çerçevesinde dolu dolu geçerken bazı okullarımızda bazı arkadaşlar çay kahve yok ama odalarında birbirlerinin yüzlerine bakıyorlar bu da hoş bir şey değil tabii orada arkadaşlarımızın suçu yok arkadaşlarımız kendilerine verilen vazifeyi yapıyorlar, hatta dedim ki acaba arkadaşlarımız gelmişken bu arkadaşlarımız böyle birbirlerinin yüzüne bakacaklarına bir film koyalım, eğitim filmleri var bakanlığımızın tavsiye ettiği bu filmlerden izleseler daha da randımanlı olur. Bu süreci en azından elinizde bir program yoksa bu şekilde değerlendirebiliriz.” dedi.

 Altınsoy seminerle ilgili, “Bugün burada bütçemi yönetiyorum semineri için buradayız. Ben bu konuda biraz daha işin felsefesine dokunmaya çalışacağım. Tabii bizi biraz algılar yönetiyor bu semineri eminim ki hepiniz bizden daha iyi biliyorsunuz veren alandan alanda verenden daha iyi biliyor ve bunları yıllardan beridir de dinliyoruz. Hemen hemen zaten hepimiz aile bütçesi yönetiyoruz bu teknik dönen ifadelerin hepsini çok da iyi biliyoruz. Acaba gerçekten ihtiyaçlarımız sınırsız mı hep böyle bakıyoruz her gördüğümüzü almak istiyoruz ancak birkaç dakika düşündüğümüz zamanbir çoğunun çok da gerekli olmadığını, aslında bizi algıların yönettiğinin farkına varıyoruz. Bizde bir algı var ne derler? Bizi çoğunlukla bu algı yönetiyor onlarda var bizde yok acaba ne derler, o her gün elbise değiştiriyor ben değiştirmesem ne derler işte bu araba şu marka bende olmasa ne derler vallahi kim ne derse desin bizim eskilerimiz ne demiş ayağını yorganına göre uzat.  Herkesin kendine göre bir bütçesi vardır. Bir de bize öğretilen bir başka değer vardır kanaat gibi kanaat bitmek tükenmek bilmeyen bir hazinedir ama bizde bir kanaatsizlikhâkim, doyumsuzluk hakim” şeklinde konuştu.

Programda konuşma yapan Şube Müdür Fehmi Tutkun ise ; “Ülke genelinde bütçemi yönetebiliyorum projesi finansal okuryazarlık konusunda halkımızın farkındalığını arttırmak amacı ile 2015 yılı haziran ayında Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme genel müdürlüğü ile Türkiye ekonomi bankası iş birliği protokolü sonucunda hayata geçirilmiş bir projedir. Öğretmenlerimize yönelik yıl sonu seminerlerimiz devam ediyor bu seminerlerimizin amacı öğretmenlerimizin kapasitelerini geliştirmesi açısından çok önemlidir bu kapsamda düzenlenen çalışmalardan biri de 1 saatlik bütçemi yönetebiliyorum semineridir. Bu seminerin amacı siz öğretmenlerimize bütçe yapma kredi kartı kullanma, öğrencilerini finansal okuryazarlık konusunda bilinçlendirme de destek sağlayacağını ümit ediyoruz. Çağımızın bir hastalığı var alışveriş hastalığı, ihtiyacımız olmadan alışveriş yapıyoruz, kredi kartları ile kazanmadan borçlanma ailenin bütçesine ciddi yükler getiriyor” dedi.

Haziran döneminde ki seminerlere katılamayan öğretmenler için ise eylül döneminde tekrardan seminer düzenlenecek.

 

SİVAS ÖĞRETMENLERE BÜTÇE YÖNETİMİ ANLATILDI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”