Camide dilenci broşürü dağıtıldı
Advert

Camide dilenci broşürü dağıtıldı

Ramazan ayında mantar gibi türeyen dilencilere karşı mücadelesini sürdüren Zabıta ekipleri, camilerin önünde vatandaşlara broşürler dağıtarak halkı bilinçlendirmeye çalıştı. ‘Dilencilerin İstismarına Dur De’ başlığıyla Zabıta ihbar hattı olan 444 58 44 numarası vatandaşlara duyuruldu.

Camide dilenci broşürü dağıtıldı
Camide dilenci broşürü dağıtıldı Sivas Memleket

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas Belediyesi Zabıta ekipleri dilenciliği meslek haline getiren kişilere karşı vatandaşlara bilgilendirmek için çalışmada bulundu. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Cuma namazı çıkışı vatandaşlara broşür dağıttı. Broşürlerde, 'İstismara kanmayın' ve 'Dilencilerin istismarına dur de' gibi uyarıcı bilgiler bulunurken, zabıta görevlileri yapılan yardımların dilenciliği artırdığını söyledi.

Broşürde zabıta ve polis ihbar hatları vatandaşlara hatırlatıldı. Zabıta Müdürü Zekeriya Kayalı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Dinimiz, çalışmayı emir ve tavsiye ettiği gibi bunu üstün bir fazilet olarak görmüş, tembelliği ve buna bağlı olarak dilenciliği de o ölçüde kötülemiş ve yasaklamıştır. Yardımsever insanların temiz duygularının istismarına yol açan dilencilik, çirkin bir iş olarak görülmüştür. Buna rağmen bu insanların çoğu, dilenciliği ekonomik sebeplerden ziyade kolay kazanç elde etme veya ahlaki zaafiyetlerinden dolayı yapmaktadır. Zaten devletimiz asıl ihtiyaç sahibi olan kişilere Sosyal Hizmetler Kurumu aracılığıyla gereken tüm yardımları yapmaktadır. Dilencilik yapan kimseler asıl ihtiyaçlı kimseler değildir” dedi.

SİVAS CAMİDE DİLENCİ BROŞÜRÜ DAĞITILDI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akıncılar Belediyesi hurda araçlarını sattı
Akıncılar Belediyesi hurda araçlarını sattı
YOLSUZLUK İDDİASI
YOLSUZLUK İDDİASI