2 bin kişi tek bir sofrada 
Reklamı Geç
Advert

2 bin kişi tek bir sofrada

Sivas Pulur Mahallesi sakinleri sokak iftarında bir araya geldi. Yaklaşık 2 bin kişi sokak iftarında bir araya gelmenin mutluluğu ve hazzını yaşadı.

2 bin kişi tek bir sofrada
2 bin kişi tek bir sofrada Sivas Memleket
Bu içerik 219 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

 

Pulur Mahallesi Muhtarı Ogün Bekçioğlu tarafından geleneksel hale getirilen sokak iftarın yaklaşık 2 bin kişi iftarda bir araya geldi.

 

Yaklaşık 200 KG’a yakın et ile dönerin yapıldığı iftar programında mahalle sakinlerinin  bağışları ile dönerin yanı sıra çorba, pilav, tatlı ikram edildi.

 

ve Pulur Mahallesi sakinleri katıldı Sokak iftarına Belediye Başkanı Sami Aydın ve eşi Yurdagül aydın da iştirak etti. Yaklaşık 52 bin kişi tek bir sofrada ezanın okunması ile oruçlarını açtı.

 

Pulur Mahallesi Muhtarı Ogün Bekçioğlu yaklaşık 2 bin kişilik bir sofra kurduklarını belirterek, “Yaklaşık 15 gün öncesinde hazırlıklara başlamıştık. Yaklaşık 200 kg’a yakın bir döner yaptırdık. Pilavımızı da etimizi de tatlımızı da bol bol hazırlayarak misafirlerimize sunduk. Devlet bunun için bize bir bütçe vermiyor. Mahallemizde oturan vatandaşlarımızın katkıları ile hazırladık. Hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

SİVAS 2 BİN KİŞİ TEK SOFRADA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”