DAP’tan Sivas’a 8,7 milyon TL hibe 
Reklamı Geç
Advert

DAP’tan Sivas’a 8,7 milyon TL hibe

Sivas, Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi tarafından küçük ölçekli sulama-hayvan içme suyu gölet desteklerinden 8.7 milyon TL hibe almaya hak kazandı. Bu desteğin önemine değinen Vali Davut Gül, Sivas’a hayırlı olmasını diledi.

DAP’tan Sivas’a 8,7 milyon TL hibe
DAP’tan Sivas’a 8,7 milyon TL hibe Sivas Memleket
Bu içerik 216 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Yaklaşık bir buçuk yıl önce büyük umutlarla Doğu Anadolu Projesi DAP Bölge Kalkınma İdaresine katılan Sivas, kalkınma idaresinden destek almaya devam ediyor. Kalkınma idaresine üye olduğu süreçten itibaren çok sayıda destek alan Sivas, bu kez ise hibe almaya hak kazandı.Küçük ölçekli sulama-hayvan içme suyu gölet destekleri kapsamında, Sivas’tan sunulan 13 proje kabul görerek DAP kapsamında destekleme kararı verildi. Bu kararla DAP, toplamda 8,7 milyon TL tutarında hibeyi Sivas’a aktaracak.

Vali Davut Gül desteğin önemine ve sağlayacağı katkılara dikkat çekerek, hayırlı olmasını diledi. Öte yandan Sivas, merkez teşkilatı Erzurum’da bulunan DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın hinterlandına alınan 15’inci il olarak kayıtlara geçmişti.  Yayımlanan kararnamenin son şekliyle birlikte DAP’ın kapsadığı iller; Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkâri, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli, Van ve Sivas olarak güncellenmişti. 2011 yılında kurulan DAP’ın en büyük amaçları arasında uygulandığı illerdeki yatırımların gerektirdiği araştırma, planlama, programlama, projelendirme, izleme, değerlendirme ve koordinasyon hizmetlerinin yerine getirilmesi suretiyle bölgenin gelişmesini hızlandırmak geliyor.

 

sivas DAP'tan sivas'tan 8 7 milyon tl hibe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”