Suşehri İl statüsüne kavuşturulmalı 
Reklamı Geç
Advert

Suşehri İl statüsüne kavuşturulmalı

Sivas’ın en büyük ilçelerinden biri olan ve il merkezine 131 kilometre uzaklıkta bulunan Suşehri’nin İl olması konusuna Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’den destek geldi. DesticiSuşehrine il statüsünün verilmesinin ayrıcalık değil hak olduğunu söyledi.

Suşehri İl statüsüne kavuşturulmalı
Suşehri İl statüsüne kavuşturulmalı Sivas Memleket
Bu içerik 186 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cizre ve Yüksekova’nın il olacağını açıklaması il olmayı bekleyen Suşehrilileri heyecanlandırdı. Suşehrililerin heyecanına BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’den de destek geldi.

Destici, Suşehri’nin de il statüsüne kavuşması gerektiğini söyledi.

Suşehrililere destek veren Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici: “BBP olarak bir ilçeye ayrıcalık yapmıyoruz, il olmayı bekleyen ilçelerimiz var. Polatlı, Nazilli, Suşehri, Yüksekova, Cizre, Alanya gibi. Bu ilçelerimizin tamamının il yapılmasını arzu ediyoruz” dedi.

İl sayısının 101’e çıkarılmasını arzu ettiklerini kaydeden Destici: “2 adet belediye teşkilatı, 70 köy muhtarlığı ve 42 mezra ile toplam 112 yerleşim birimi bulunan Suşehri, Sivas’ın önemli ilçeleri arasında yer alıyor. İyi bir etüt çalışması yapılsın ve il sayısı 101 olsun, adı geçen ilçelerin tamamı il yapılsın. Ama özelde şahsen Hakkari’nin ilçeye çevrilerek Yüksekova’nın ya da Şırnak’ın il hakkını kaybederek Cizre’nin il yapılmasına gönlüm razı değil. Hem Hakkari ve Şırnak il statülerini muhafaza etsin, aynı zamanda Yüksekova ve Cizre de il yapılsın. Verilmiş hakkın doğru olmadığını düşünüyorum. PKK’nın işine gelir. Zaten işsizliğin had safhada olduğu, eğitim ve gelir düzeyinin düşük olduğu illerimiz, dolayısıyla PKK bu konuyu istismar edecektir.” açıklamasını yaptı.

sivas suşehri il statüsüne kavuşturulmalı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”