Karasu, karara tepki gösterdi 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Karasu, karara tepki gösterdi

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu; CHP'li Enis Berberoğlu hakkında mahkemenin verdiği tutuklama kararları ile ilgili açıklamada bulunarak kararı protesto edeceklerini, Parti Genel Merkezlerinin başlattığı protesto yürüyüşüne Sivas’tan destek vereceklerini söyledi.

Karasu, karara tepki gösterdi
Karasu, karara tepki gösterdi Sivas Memleket
Bu içerik 275 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ulaş Karasu; “CHP'li Enis Berberoğlu hakkında mahkemenin verdiği tutuklama kararlarını protesto edeceklerini söyledi. Gerekirse Genel merkezlerinin başlattığı protesto yürüyüşüne Sivas’tan destek vereceklerini aktaran Başkan Karasu: “Adalet herkes için lazım. 15 yıldır iktidarda olan anlayış önce yargıyı FETO’ya teslim ederek fetocu savcı ve hâkimler tarafından yıllarca bu ülkenin namuslu, yurtsever askerlerini, bilim adamlarını, gazetecilerini hapse atmıştır” dedi.

Tüm bu gelişmeler nezdinde tutuklamanın aynı zamanda yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu ileri sürenKarasu;“15 Temmuz darbe girişiminden sonra OHAL ilan ederek bu darbe girişimini kendi kalkanı yapmış yargıyı bu seferde kendi yandaşlarına teslim ederek, FETO ile mücadele ediyorum şemsiyesi altında tüm muhalefeti susturma operasyonuna dönüştürmüştür. 16 Nisan’da getirdikleri anayasa değişikliğinden sonra yargı tamamen AKP yargı kolları olmuştur.Hiç kimsenin yargıya güveni kalmamıştır. Son alınan hâkimlerin tamamına yakını AKP üyesi, yöneticisi veya akrabalarından oluşmaktadır. Bu tablo karşısında Cumhuriyet Halk Partisi olarak susmayacağız. Bugün bu kararı veren hâkim ve savcılar geçmişte ki FETO’nunhâkim ve savcılarına iyi baksınlar gelecekte adalet onları için de lazım olacaktır. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas’tan saygı ile selamlıyorum bizler de Cumartesi veya Pazar günü protesto yürüyüşüne katılacağımızı duyuruyoruz” şeklinde konuştu.

24 GÜN BOYUNCA YÜRÜYECEKLER

CHP yönetimi Can Dündar’a 5 yıl 10 ay, Erdem Gül’e 5 yıl, CHP'li Enis Berberoğlu’na ise 25 yıl, hapis cezası kararına Ankara Güvenpark’tan İstanbul Maltepe’ye kadar yürüyüş ile protesto edeceklerini ve 25 gün boyunca yürüyüş yapacaklarını açıkladı. CHP Yönetiminin planladığı 23-24 günlük bir yürüyüşün ilk durak noktası Hipodrom İkinci durak yarın Tema Lastik Endüstrisi olacak, 3. gün ise Park Kent Ormanı'nda 4. gün Ankara'nın çıkışında Kızılcahamam'da mola verilecek. Bayram'da da sürecek yürüyüşte Kemal Kılıçdaroğlu gündüzleri yürüyecek geceleri karavan veya otobüste kalacak.

 

sivas karasu karara tepki gösterdi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”