Özel yurttan icra şoku! 

Özel yurttan icra şoku!

Sivas’ta Cumhuriyet Üniversitesine öğrenim gören 4 öğrenci yaklaşık 3 ay kadar kaldıkları özel yurttan gelen icra ile şaşkınlık yaşadı. Bir öğrenci velisi kendi yeğeni de dahil olmak üzere diğer arkadaşlarının da her ay aidatlarını ödediklerini iddia ederek gelen icra ile mağdur olduklarını söyledi.

Özel yurttan icra şoku!
Özel yurttan icra şoku! Sivas Memleket

HÜSNE AKKAYA

2015 yılında Cumhuriyet Üniversitesi’nde eğitim görmek için Sivas’a gelen 4 öğrenciye üç ay kaldıkları özel yurttan icra geldi.

Cumhuriyet üniversitesinde okuyan ve özel bir yurtta kalan öğrenciler devlet yurdu yani KYK’nın olumlu sonuçlanmasıyla kaldıkları yurttan ayrıldı.

Yeğeni ve arkadaşlarının yaklaşık olarak 3 ay özel yurtta kaldıklarını ve kaldıkları süreç boyunca aylık aidatlarını ödediklerini iddia eden öğrenci velisi yurttan borçsuz ayrılmalarına rağmen icralık olduklarını söyledi.

İlk kayıt yaptırdıkları zaman senet imzalattırılan ve yurttan ayrıldıklarında borcu yoktur kağıdı alan öğrenciler ders sınav derken şimdi ise icra borcu ile uğraşmak durumunda kaldı.

Konu hakkında açıklama yapan bir öğrenci velisi, “2015 yılında yeğenimi Klavuz da bulunan bir öğrenci yurduna kayıt ettirdik. Sonradan devlet yurdu çıkınca kızımız devlet yurduna geçti. O süreç içerisinde yurdun aidatlarını ödediler. Yurt sahibi de borcu yoktur diye kağıt verdiler. Ama eski senetler verilmedi. Böyle olunca da icraya vermişler. Şuanda yeğenimle birlikte 4 öğrenci  bu konuda mağdur edildi. Senetleri yıllık çıkartıyorlar. Her ay aidat ödenmesine rağmen çocuklara senetleri vermiyorlar. Şimdi de icradan bize 4 milyon liralık icra takibi geldi. Bizde icra kararı verildikten sonra öğrendik. Öncesinde herhangi bir uyarı gelmedi. Yetkilerin bu konu ile ilgilenmesini istiyorum” dedi.

 

sivas özel yurttan icra şoku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak