Kuyumcular iftarda buluştu 

Kuyumcular iftarda buluştu

Sivas Sarraf ve Kuyumcular Derneği, ‘Ailelerle birlikte iftar programı’ tertip etti. Programda bir konuşma yapan Dernek Başkanı Taner Deliktaş, ‘’Sevinci de kederi de paylaşmalıyız. Sadece Ramazan’da bir araya gelerek değil her zaman hep birlikte olmalıyız’’ dedi.

Kuyumcular iftarda buluştu
Kuyumcular iftarda buluştu Sivas Memleket

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas Sarraf ve Kuyumcular Derneği, bir iftar programı düzenleyerek üyeleri ve aileleri ile bir araya geldi. Bu yıl üçüncüsü düzenlene iftar programına çok sayıda üye ve aileleri katılırken, Dernek Başkanı Taner Deliktaş birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. İftar programında bir konuşma yapan Deliktaş, ‘’Esgold firmamızın tertiplediği ve bizim organize ettiğimiz iftar programı ile bir araya geldik. Kıymetli meslektaşlarım, her zaman birlik ve beraberlik içerisinde olmamızı isterim, bir olalım, birlikte olalım. Hak ve menfaatlerin savunulmasında birlik ve beraberlik en önemli unsurdur. Bu buluşmamız buna vesile olsun ve birlik beraberliğimiz daim olsun. Diyanet işleri başkanlığının bu seneki teması, ‘Helal Kazanç, helal lokma’ dır. Bu tema tam bizi işaret ederek anlatıyor. Öyle bir meslek icra ediyoruz ki cennet ve cehenneme o kadar yakınız ki, ailemize helal lokma götürmek için çaba sarf ediyoruz.

Çevremizde bulunan fakir fukara ile ilgilenmeli, yetimlerle öksüzlerle birlikte olmamız, onların elinden tutmak bizlerin görevi olmalıdır. Değerli kardeşlerim; sevinci de kederi de paylaşın. Sadece Ramazan’da bir araya gelerek değil her zaman hep birlikte olmalıyız.

Üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz iftar programımız ve diğer muhtelif programlarda olduğu gibi derneğimizin faaliyetleri devam etmektedir. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Sivas Belediyesi iftar çadırında üç bin kişiye iftar verdik. Bütün üyelerimizin desteği ile gerçekleşen program için hepinize teşekkür ediyorum’’ dedi.

sivas kuyumcular odası iftar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek