Uyuşturucu tacirlerine göz açtırılmayacak 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Uyuşturucu tacirlerine göz açtırılmayacak

Sivas valisi Davut Gül geçtiğimiz günlerde İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ve 11 ilden yetkilinin katılım ile Sivas’ta gerçekleştirilen 135. Kaçakçılık ve İstihbarat koordinasyon Kurulu toplantısını değerlendirdi. Vali Gül, Sivas’ta uyuşturucu ve kaçakçılık ile mücadele de ilk sıraya yerleşeceğiz diyerek, kaçakçılara ve uyuşturucu tacirlerine terörist muamelesi yapılacağını söyledi.

Uyuşturucu tacirlerine göz açtırılmayacak
Uyuşturucu tacirlerine göz açtırılmayacak Sivas Memleket
Bu içerik 393 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

 

Sivas Valisi Davut Gül İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ve 11 ilin önde gelen isimlerinin katılımı ile Sivas'ta yapılan 135. dönem kaçakçılık ve istihbarat toplantısını değerlendirdi.. Yapılan toplantıda Bakan Soylu tüm illerin valilerine ve diğer yetkili birimlere uyuşturucu ve kaçakçılık konusunda koordinasyon halinde olunmasını ve bu konuda taviz verilmemsini istemişti.

 

Sivas valisi Davut Gül, Sivas’ta tüm kurumlar olarak bir araya gelinip izlenecek bir yol haritasının çizileceğini belirterek, “Türkiye terör ile mücadele yapıyor. terörle mücadelenin de finansman kaynaklarının mutlaka kurutulması lazım. Birinci mesele bu. İkincisi de gençlerimiz Türkiye’nin  her yerinde bu tür art niyetli kişilerin riski altında. Gençleri korumak istiyoruz. Terörün finansmanını kurutmak istiyoruz.  Türkiye’de  bu konu da  ciddi anlamda bir çalışma var. Ve bunu bölgelerde koordine ediyorlar. Öncesi Trabzon’ da oldu. bizde de Sivas dahil 11 ilin katılımı ile toplantı yapıldı. Burada Türkiye’nin bütün verilerini görüyoruz. Sayın bakanımız da açıkladı. Özetle ne kadar uyuşturucu yakalandı? Hangi illerde yakalandı? Neler yapılması gerekiyor? Dolayısı ile de Sivas’ta uyuşturucu ile mücadelenin en iyi yapıldığı yerlerden birisi. Ama bizim buna istatistiksel olarak bakma şansımız yok. Bir kişi bile tehdit altında ise bizim mutlaka ona karşı tedbir almamız lazım.” Dedi.

GÜL: KAÇAKÇILARA VE UYUŞTURUCU TACİRLERİNE TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ MUAMELESİ YAPILACAK

 

İç İçleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kaçakçılara ve uyuşturucu tacirlerine 'acımayın! teröristlerden farkı yok' lafını hatırlatan vali Gül, “Biz Milli Eğitim, Gençlik Spor, Kredi Yurtlar, Emniyet, Halk Eğitim, sivil toplum kuruluşları, Müftülük el ele vererek bir yol haritası belirliyoruz. Geçmişte de iyi çalışmalar oldu ama bundan sonra daha iyi çalışmalar olmasını arzuluyoruz. Sivas ‘ta uyuşturucu ile mücadelede inşallah birinci sırada yer alır. Çok bir sıkıntımız yok ama bir kişinin bile derdi bizim derdimiz. Metruk binaların kaldırılması, tüm okullara güvenlik kamerası konulması kamera sisteminin mobeseye bağlanması bakanımız Süleyman Soylu’nun net talimatıdır. Uyuşturucu satıcılarına terör örgütü mensuplarına yaptığını muameleyi yapacaksınız.  Bu muamelenin ne olduğu çok açık. Bu işe bulamış olanları tedavi ettirmek istiyoruz. Bulaşma ihtimali olanları koruyup kollamak istiyoruz. Bilinçli olanlardan da gönüllü  olarak yardım talep ediyoruz.”dedi.

 

Terör örgütünün finansal kaynağının mutlaka kurutulması lazım geldiğini hatırlatan vali Gül, “Sivas’ta da Türkiye’de de yapılacak olan işler şunlar: bir risk haritasının çıkartılması. Kimler risk altında ve kimler bu uyuşturucuyu temin ediyor, ticaretini yapıyor, nereden geliyor? Bunu görmemiz lazım. Sonra hangi yaş grupları? Hangi cinsiyet grupları? Hangi sosyal yapı? Bunları görüp tedbir alamız lazım. Özellikle gençlerin, daha yetişkinliğe adım atarken bu yanlış yola sapma ihtimalleri olabilir. Dolayısı ile de ailelerin uyarılması lazım. Basın aracılığı ile bu konuda kamuoyunda duyarlılık oluşturulması lazım. Uyuşturucu satıcılarının mutlaka ihbar edilmesi lazım. Aileler kendi çocuklarında bir değişiklik gördüklerinde bunu mutlaka ilgili yerlere bildirmesi lazım. Sonuç itibarı ile tedavisi var. Kötü bir durum ama yokmuş gibi de davranmanın anlamı yok. Gençler, çalışan gençlik, işsizler, parçalanmış aileler, yetimler, şehrin kenar kısımlarında kalan yoksullar risk altında olabilecek kesimler” ifadelerini kullandı.

 

 

sivas uyuşturucu tacirlerine göz açtırılmayacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”