Cumhurbaşkanı Erdoğan Belediyeleri uyardı 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Cumhurbaşkanı Erdoğan Belediyeleri uyardı

Cumhurbaşkanı Erdoğan kültür sanat faaliyetlerinde belediyeleri uyararak, ‘’Devlet ile kültür sanat faaliyetleri arasındaki sağlıksız ilişkinin bir başka tezahürünü de belediyelerde görüyoruz. Belediyelerimizin bu konu için ve küçümsenmeyecek oranda olan bütçeyi doğru kullanmaları gerekmektedir’’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Belediyeleri uyardı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Belediyeleri uyardı Sivas Memleket
Bu içerik 203 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, belediyelerin kültür ve sanat faaliyetlerindeki önemine vurgu yaparak,‘’Bu konu için ve küçümsenmeyecek oranda olan bütçeyi doğru kullanmaları gerekmektedir" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, ‘’Kültür, sanat ve spor toplumları bir arada tutan ortak değerlerdir daha doğrusu öyle olmalıdır. Ülkemizde maalesef bu ortak değerlerimiz uzun süre sadece belli kesimin tekelinde olmuştur. Özellikle kültür ve sanat alanında öne çıkabilmenin ancak milletin değerlerine karşı çıkmakla mümkün olmaya çalışılmıştır.

Birileri hemen diyecek ki efendim siz devleti temsil ediyorsunuz şikayet değil icraat makamındasınız bu sözün anlamı da yanlıştır. Devlet kültürde sanatta sporda yöneten değil destekleyen teşvik eden konumda olmalıdır.

Devlet ile kültür sanat faaliyetleri arasındaki sağlıksız ilişkinin bir başka tezahürünü de belediyelerde görüyoruz. Belediyelerimizin kültür sanat faaliyetlerinde skora değil niteliğe yönelmesi gerekiyor. Belediyelerimizin bu konu için ve küçümsenmeyecek oranda olan bütçeyi doğru kullanmaları gerekmektedir.

Bakanlığımız belediyelerimiz valiliğimiz kulüplerimiz adeta bir seferberlik ruhu ile çalışıyorlar. Bu güçlü alt yapı üzerinde gençlerimizi geleceğe daha profesyonel hazırlama imkanı elde ediyoruz’’ dedi.

 

sivas cumhurbaşkanı erdoğan belediyeleri uyardı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İbrahim     2017-06-15 Sivasın tüm caddelerinde Orta refüjlerin kaldırılması ile tüm caddeler ölüm caddesine dönüştürülerek tabiri yerinde ise şoförlerin vicdanına terk edildi. Çocuklar,yaşlılar ve diğer insanlar arabaların arasında can derdine düştüler. Bunu yapanları Allaha havale ediyorum. Bu güvensiz durumlar da oluşacak kazalardan bu ahmakça işi yapanlar sorumludurlar. İlahi mahkemede hesabını vereceklerdir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”