Divriği-Sincan yolu sıkıntı veriyor 
Reklamı Geç
Advert

Divriği-Sincan yolu sıkıntı veriyor

Cumhuriyet Halk Partisi Divriği İl Genel Meclis üyesi Mehmet Aydın, Divriği-Sincan yol ayrımındaki Demir Çelik yol hattının bir km’lik kısmının çukurlarla dolu olduğu araçların yolda gitmekte zorlandığını, gece geç saatlerde yolun bozuk olduğunu bilmeyen vatandaşların çukurlardan kaçarken kaza yapabileceğini söyledi.

Divriği-Sincan yolu sıkıntı veriyor
Divriği-Sincan yolu sıkıntı veriyor Sivas Memleket
Bu içerik 223 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Cumhuriyet Halk Partisi Divriği İl Genel Meclis üyesi Mehmet Aydın, Divriği Sincan yol ayrımındaki yolun müthiş derecede bozuk olduğunu konuyla ilgili Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün çalışma yapmasını istedi.

Yolun yaklaşık 2 km’lik kısmının oldukça bozuk olduğunu araçların yol üzerindeki çukurlardan dolayı yolda seyir edemediğini dile getiren Aydın: “Divriği’de Sincan yol ayrımında Divriği Demir Çelik yol hattımız var. Bu yol hattımızda yolumuzun 2 km si gerçekten çok kötü bozulmuştu. Karayolları bunun üzerine 1 km kadar bölümde iyileştirme yapmış, diğer 1 kilometrelik kısımda ise herhangi bir çalışma söz konusu değil” dedi.

Yolun bozuk olmasından dolayı araçların seyir edemediklerini aktaran Aydın: “Yolun bozuk olan 2 km’lik kısmının neden 1 km’lik kısmı yapıldı da geriye kalan 1 km’lik kısmı yapılmadı anlayamadım.  Ekipler bu yolun 1 kilometrelik kısmını yapıyorlar daha sonra iş makineleri ile çekip gidiyorlar. Araçlar yolda oluşan çukurlara düştüğünde hasar alıyor. Bu vatandaşa yazık değil mi? Arabalar gitmekte zorlanıyor. Her üç adımda bir çukur oluşmuş. Bu çukurlar aynı zamanda kazalara can kayıplarına neden olabilir. Bu konuda Karayolları detaylı bir çalışma yapsın.Yol Karayolları ağında. Karayolları ile yolun durumunu henüz paylaşamadık ama bu konu Sivas Belediye Başkanlığınca Karayollarına yolun durumu bildirildi” ifadelerini kullandı.

SİVAS DİVRİĞİ SİNCAN YOLU SIKINTI VERİYOR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”