FETÖ Sivas Polis MYO’yu kullanmış 
Reklamı Geç
Advert

FETÖ Sivas Polis MYO’yu kullanmış

FETÖ’nün, Sivas Polis Meslek Yüksek Okulunu kullanarak yüzlerce Afgan polisi örgüte üye yaptığı ve bu şekilde Afgan emniyet teşkilatına sızdığı ortaya çıktı. İstanbul’da yürütülen soruşturma kapsamında bir tanığın ifadesinde, ‘’Afgan polisler, Sivas Polis Meslek Yüksek Okulu’nda örgüt üyesi olarak yetiştirildi. Finansörlüğünü ABD’nin yaptığı eğitime katılan Afgan polislerin büyük bölümü FETÖ tarafından seçilerek Türkiye’ye gönderildi’’ dediği ortaya çıktı.

FETÖ Sivas Polis MYO’yu kullanmış
FETÖ Sivas Polis MYO’yu kullanmış Sivas Memleket
Bu içerik 531 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

FETÖ soruşturması kapsamında tanık olarak dinlenen eski sözde imam, FETÖ’nün Afganistan polis teşkilatında yapılanma girişimlerini anlattı. FETÖ’nün, Sivas Polis Meslek Yüksek Okulu’nda eğitilen yüzlerce Afganlı polisin örgüt üyesi olarak yetiştirdiği ifadelerde yer aldı.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmalarda, FETÖ’nün yurtdışı yapılanmasıyla ilgili çarpıcı bilgilere ulaşıldı. Terör örgütün, yurtdışı lobi faaliyetleri kapsamında 2008 yılında Afganistan’ı uydu devlet olarak seçtiği ortaya çıktı.

Afganistan’da okullar açan FETÖ, ülkeni emniyet teşkilatına da sızmak için Sivas Polis Meslek Yüksekokulunu kullandığı ortaya çıktı. Tanık ifadelerinde, NATO projesi kapsamında Afgan Ulusal Polis Teşkilatı’ndan eğitim için 2011 yılında Türkiye’ye gelen yüzlerce polisi, Sivas Polis Meslek Yüksek Okulu’nda örgüt üyesi olarak yetiştirildiği yer aldı. Finansörlüğünü ABD’nin yaptığı eğitime katılan Afgan polislerin büyük bölümü FETÖ tarafından seçilerek Türkiye’ye gönderildiği iddia edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada tanık olarak dinlenen FETÖ’nün eski sözde imamı İlyas Yağmur, FETÖ’nün ‘polis abilerinden’ Murat adlı kişinin kendisine Sivas Polis Meslek Yüksek Okulu’na eğitime gelen Afganlar için örgütün çalışma yapmak istediğini anlattığını söyledi.  Yağmur “Bu çalışmanın örgütün Afganistan’daki okullarında yetişen ve polis okuluna tercüman olarak gönderilen FETÖ’cüler aracılığıyla yapıldı. Afgan polisler ülkelerine döndüğünde Türkiye’deki gibi Afganistan Polis Teşkilatı’nda bir örgüt grubu oluşturdu.” diye konuştu.

sivas FETÖ sivas polis MYO kullanmış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”