Hafızlık yarışması finali Sivas’ta yapıldı 

Hafızlık yarışması finali Sivas’ta yapıldı

Bu yıl Hafızlık Bölge yarışmasının finali Sivas’ta yapıldı. Yarışmaya Konya, Kayseri, Yozgat, Nevşehir, Kırşehir, Niğde ve Aksaray illerinden Sivas’a gelen din görevlileri katıldı. Paşa Cami de gerçekleştirilen yarışmada Paşa Cami Müezzin Kayyımı Mahmut Arslantaş, birinci oldu.

Hafızlık yarışması finali Sivas’ta yapıldı
Hafızlık yarışması finali Sivas’ta yapıldı Sivas Memleket
Bu içerik 136 kez okundu.

 

Mehmet TIRPAN

 

Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde Sivas’ta tertip edilen Hafızlık yarışmasının bölge sınavı yapıldı. Paşa Caminde gerçekleştirilen sınava 8 ilden yarışmacı katıldı.

Erkek Din Görevlileri arasında düzenlenen Hafızlık Bölge Yarışmasına Sivas, Konya, Kayseri, Yozgat, Nevşehir, Kırşehir, Niğde ve Aksaray illerinden din görevlileri katıldığı gözlendi.

Paşa Caminde gerçekleştirilen Hafızlık Bölge Yarışmasının Seçici Kurul Başkanlığını İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan yaptı. İl Müftüsü Balkan; “Personelin yeteneklerini geliştirmeleri ve planlı çalışma alışkanlığı kazanmaları amacıyla Hafızlık, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Ezanı güzel okuma, ve Etkili Hutbe Sunumu ile Şiir ve Hutbe yazma yarışmaları düzenlenmekte. Söz konusu yarışmalar 2004 yılından bu güne kadar farklı şehirlerde yapılmakta. Bu yıl Sivas’ta yapıldı. Oldukça mutluyuz. Programa katılan din görevlilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Yarışma sonunda Sivas Paşa Cami Müezzin Kayyımı Mahmut Arslantaş birinci, Yozgat’tan Orhan Oğuz ikinci, Konya’dan Ahmet Eryılmaz üçüncü oldu.  Dereceye giren hafızlara jüri üyeleri tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

 

sivas hafızlık yarışması finali sivas'ta yapıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”