Mazlum halkın yanındayız 

Mazlum halkın yanındayız

Sivas’tan Suriye’ye 4 yardım tırı daha gönderildi. Belediye Başkanı Sami Aydın Suriye’de akan kanın durması gerektiğini belirterek, ‘’Halen orada çocuklar, anneler ağlıyor. Ama Türk milleti olarak, Sivas olarak, en azından onların yanında olduğumuzu defalarca gösterdik’’ dedi.

Mazlum halkın yanındayız
Mazlum halkın yanındayız Sivas Memleket
Bu içerik 189 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas Belediyesi, Hayat Ağacı Derneği aracılığı ile Suriye’ye 4 yardım tırı da gönderdi. Cumhuriyet meydanından uğurlanan tırlarla, Suriye’ye 7 buçuk ton Pirinç, 7 buçuk ton bulgur, 7 buçuk ton nohut, 81 ton un ve 20 bin lira değerinde çocuk maması gönderildi. Tırların uğurlamaya Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Semiha Ekinci ve vatandaşlar katıldı. Yardımlar hakkında bilgi veren Başkan Sami Aydın, Suriye’deki kardeşlerimize bir yardım kapsamında 4 tırlık bir malzeme gönderiyoruz. Bildiğiniz gibi Halep’te tahliyeleri gerçekleştirilip İdlib bölgesine yerleştirilen ve çadırlarda yaşamak durumunda kalan Suriyeli kardeşlerimizin temel ihtiyaçlarını karşılayacak 4 tırlık bir yardım paketinden oluşuyor. Bu yardımın önemli bir kısmı yaklaşık 3 tırını Ali Öztürk isminde bir kardeşimizin bağışıyla gerçekleştirdik. Diğeri de Sivas’ımızdaki hayırseverlerimizin katkılarıyla oluştu. Ben öncelikli olarak bu mübarek Ramazan ayı içerisinde bu hayrı gerçekleştiren hayırseverlerimizi tebrik etmek istiyorum. Rabbim inşallah onlara kat kat fazlasını verir.

Diğer taraftan Suriye’de maalesef kan durmadı. Halen orada çocuklar, anneler ağlıyor. Çok dramatik görüntüler zaman zamanda kamuoyuna yansıyor. Ama Türk milleti olarak,  Sivas olarak, teşkilat olarak, kadınlar olarak özellikle, çocuklar olarak en azından onların yanında olduğumuzu defalarca gösterdik. Geçen yıl itibariyle Sivas Belediyesi Hayat Ağacı Derneği’nin katkılarıyla yapmış olduğumuz 17 tır yardıma 4 tır daha ilave ederek 21 tıra ulaşmış olduk. Teşkilatımız, çeşitli sivil toplum kuruluşlarımız çok ciddi destek verdi.  Müslüman kardeşlerimiz aç ve açıkta iken elbette bizler de gücümüz ve imkânımız ölçüsünde onlara destek olmaya çalışıyoruz. Ramazan olunca bunun etkisi ve katkısı daha fazla oluyor. İnşallah gerek çevremizde gerek dünyada bu ramazan sebebiyle akan kan durur, çocuklar katledilmez, analar ağlamaz’’ dedi.

sivas mazlum halkın yanındayız
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek