2018 yılında bitirilecek 
Reklamı Geç
Advert

2018 yılında bitirilecek

Kangal Divriği yolunun 2018 yılının sonlarına doğru bitirilmesi planlanıyor. Yaklaşık 190 km’lik yolun tamamlanmasının ardından Divriği’ye karayoluyla ulaşım daha kolay hale gelecek.

2018 yılında bitirilecek
2018 yılında bitirilecek Sivas Memleket
Bu içerik 326 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Kangal-Divriği yolunun 2018 yılında bitirilmesi planlanıyor. Yaklaşık 190 km’lik yolun yapımı her sene para parça olarak ihale ediliyor ve tamamlanmaya çalışılıyor. Divriği yolu tamamlanmasının ardından insanlar Divriği’deki tarihi alanlara daha rahat gidebilecek. Eski yolun tek şeritli ve yolun virajlarla dolu olması bazı vatandaşları tedirgin ediyordu. Konuyla ilgili katıldığı bir programda açıklamalarda bulunan Sivas Valisi Davut Gül, Sivas-Divriği yolunun 2018 yılında bitirileceğini söyledi.

Yolun tamamen biteceğini aktaran Gül: “190 km’lik yolu hazırda paramız ve müteahhidimiz olsa başlayalım desek yine yolun yapımı uzun sürecek. Malumunuz Sivas’ta kışın çalışılmıyor. Sivas’ta 6 aylık çalışma sezonu var. Bunun yanı sıra ekonomik zorluklar var. Yani Sivas ulaştırma yatırımlarında en fazla pay alan illerin başında geliyor. Kangal-Divriği yolunun yanı sıra diğer ilçelerde de yol çalışmaları yapılıyor. Allah devlete zeval vermesin” dedi.

sivas 2018 yılında bitirilecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor