İlk güreş lisesi Sivas’ta açılacak 
Reklamı Geç
Advert

İlk güreş lisesi Sivas’ta açılacak

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından başlatılan Güreş Lisesi Projesi devreye girdi. Pilot il olarak seçilen Sivas’ta ise açılan güreş lisesi 2017-2018 eğitim öğretim dönemine yeni öğrencileriyle başlayacak.

İlk güreş lisesi Sivas’ta açılacak
İlk güreş lisesi Sivas’ta açılacak Sivas Memleket
Bu içerik 300 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Spor Liseleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, olimpik sporlarda branşlaşmaya gidilerek, uluslararası spor camiasında Türkiye'yi temsil edecek sporcuların yetiştirilmesi amacıyla 67 spor lisesinin 8'i "Tematik Spor Lisesi" olarak faaliyet gösterecek.Antalya, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, İzmir, Samsun, Sakarya ve Sivas’ta açılacak spor liselerinde, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılından itibaren branşlaşmaya uygun öğrenci alınması planlandı.

Türkiye Güreş Federasyonu'nun en önemli projelerinden biri olan Güreş Lisesi Projesi iki yıllık mücadelenin ardından mutlu sonla bitti. Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürü Ercan Türk, Gençlik Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altınsoy ile Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Başkent Öğretmenevinde yapılan toplantıda Türkiye Güreş Federasyonunun altyapıya yönelik önemli projelerinden biri olan "Güreş lisesi Projesi'nin ilk adımı atıldı.

BAŞVURULAR 23 HAZİRAN’A KADAR YAPILACAK
 

Pilot il olarak Sivas Ahmet Ayık Spor Lisesinde başlayacak olan proje yeni eğitim öğretim döneminde öğrencilerle buluşacak. Müracaatlar 23 Haziran 2017’ye kadar yapılacak. Müracaat yapan öğrenciler sınava tabi tutulacak ve daha sonra sınavda başarılı olan öğrenciler okula yerleştirilecek.

Ayrıca okulda öğrencilerin bazıları yatılı eğitim, bazıları da gündüz eğitimi alırken burada hem fenni hem de güreş eğitimi verilecek.

sivas ilk güreş lisesi sivas'ta açılıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”