Böbrek var, SGK yok 

Böbrek var, SGK yok

7 yıldır diyalize giren böbrek hastası Şefika Taşdelen, 30 yıllık eşi ile böbreğinin uyuşmasına rağmen sigortalı olmadıklarından nakil olamıyor. Çaresizlik içinde nakil olacağı günü bekleyen Şefika Taşdelen bir an önce sağlığına kavuşmak istiyor.

Böbrek var, SGK yok
Böbrek var, SGK yok Sivas Memleket
Bu içerik 241 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

Sivas'ta 7 yıldır böbrek hastası olan 45 Yaşındaki Şefika Taşdelen, hem sağlık sorunları hem de geçim sıkıntısı ile yaşamaya çalışıyor. Evli ve bir çocuk annesi Taşdelen, haftada 3 kez diyalize giriyor.

Böbrekleri çalışmayan Şefika Taşdelen, 30 yıllık eşi ile böbreğinin uyuşmasına rağmen sigortası olmadığından nakil olamıyor.

Evinin kira olduğunu belirten böbrek hastası Şefika Taşdelen, konu komşunun yardımı ile bazen de borç alıp geçinmeye çalıştıklarını söyleyerek, “Diyalizden çıktığım gün çok acım oluyor. Çok ızdırap çekiyorum. Eşimin sigortalı bir işi olmadığından dolayı ben böbrek nakli olamıyorum. Evimiz kira. Eşimin de işi olmadığından dolayı komşulardan, eşten dosttan yardım alıyoruz. Çok borcumuz oldu. Kolu komşuda para veriyor ama onları bile ne zaman vereceğimiz belli değil” dedi.

Çaresizlik içinde nakil olacağı günü bekleyen Şefika hanım, bir an önce sağlığına kavuşmak istiyor.

Eşine yardımcı olduğu için çalışamayan Necmettin Taşdelen, bütün kontrollerinin yapıldığını, ancak sigortası olmadığı için eşine böbreğini veremediğini belirtti.

Taşdelen çiftine maddi ve manevi destek vermeye çalışan komşuları İsmail Ceylan, 20 yıldır tanıdığı ailenin, daha önce de bir çocuklarını trafik kazasında kaybettiklerini belirterek, bir dram yaşandığını söyledi.

 

 

 

 

sivas böbrek var sgk yok
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atakum Belediyespor’dan Muhsin Yazıcıoğlu’na bir vefa daha YAZICIOĞLU ADINA TURNUVA DÜZENLENECEK
Atakum Belediyespor’dan Muhsin Yazıcıoğlu’na bir vefa daha YAZICIOĞLU ADINA TURNUVA DÜZENLENECEK
Milli oyuncular göz doldurdu
Milli oyuncular göz doldurdu