Alman polisin öldürdüğü genç Sivas’ta defnedildi 
Reklamı Geç
Advert

Alman polisin öldürdüğü genç Sivas’ta defnedildi

Almanya’nın Frankfurt kentinde altı polisin müdahalesi sonucu hayatını kaybeden Savaş Kabasakal'ın cenazesi Sivas’ta toprağa verildi. Polis şiddeti nedeni ile öldüğü iddia edilen Kabasakal’ın ailesi Almanya’da eylem yaparken, Türkiye ve Almanya’daolaya tepkiler var.

Alman polisin öldürdüğü genç Sivas’ta defnedildi
Alman polisin öldürdüğü genç Sivas’ta defnedildi Sivas Memleket
Bu içerik 266 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Almanya’nın Frankfurt kentinde geçen Perşembe günü yaşanan olayda, Sivaslı Savaş Kabasakal’ın mahkeme kararı ile boşaltması gereken evine kontrole gelen Alman polisler ile Kabasakal arasında arbede yaşandı. Yaşanan arbede sonrası 41 yaşındaki Savaş Kabasakal hayatını kaybetti.

Alman polisinin şiddeti nedeniyle öldüğü iddiası ile Kabasakal’ın yakınları ve arkadaşları polis şiddetine karşı Höchst Polis Merkezi önünde eylem gerçekleştirdi. “Polis! Kardeşimi neden öldürdünüz?” yazılı pankart taşıyan maktulün kardeşi Hakan Kabasakal yaşananları anlatarak, ‘’Ağabeyim eşinden ayrılmak üzereydi ve ev ona göre büyük olduğu için mahkeme kararıyla evi boşaltmak durumundaydı. Polisler, perşembe günü saat 3’te evi boşaltmalarını istemişti. Ben polislerden 15 dakika önce eve geldim abime evi boşaltırken yardımcı olmak için. Ben polislerin geldiğini pencereden gördüm, onlar zile basmadan indim kapıyı açtım. Ağabeyim bir süre niye çıkmam lazım falan diye sorarken polisler bize dışarı çıkın diye bağırdı. Kapı kapanmak üzereyken polisin biri ağabeyime arkadan saldırdı o anda kapı kapandı. Sesler geldi. Biz caddeye çıktık cam açıktı. Sesler duyuldu.10 dakika ağabeyimin ve polislerin sesini duyduk. Sonra ses kesildi’’

Ardından evin önüne ambülans geldiğini dile getiren Kabasakal, “Bir süre sonra evin önüne bir ambulans geldi. Polisten önce cevap alamadık ancak 2 saat sonra polis bize evin girişinde ağabeyimin vefat ettiğini söyledi. Fakat nasıl ve ne şekilde öldüğünü söylemedi." ifadelerini kullandı.

CENAZE SİVAS’A GELDİ

Almanya’da yapılan ilk otopsi sonuçlarından ölüm nedeninin tespit edilemediğini açıklayan Frankfurt Savcılığı, detaylı otopsi sonuçlarına bakılacağını, Kabasakal’a müdahale eden altı polis hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.

Savaş Kabasakal’ın cenazesi ise dün Sivas’a getirilerek toprağa verildi. Kayseri havaalanına getirilen cenaze karayolu ile Gemerek ilçesi Sızır beldesine getirildi. Burada kılınan cenaze namazı sonrası Kabasakal’ın cenazesi toprağa verildi.

 

sivas alman polis öldürdüğü genç sivas'ta defnedildi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”