Ramazan Ayında Kan Bağışı Azalıyor
Advert

Ramazan Ayında Kan Bağışı Azalıyor

Kızılay Sivas Şubesi Başkanı Mustafa Sarılar, “Ramazan ayında insanlarımız doğal olarak oruç bozuluyor düşüncesi ile kan vermiyorlar. Ki haklılar. Ama bizim elimizde ihtiyacımızı görecek Sivas ve ilçeleri olarak bizim her zaman kan stoklarımız var” dedi.

Ramazan Ayında Kan Bağışı Azalıyor
Ramazan Ayında Kan Bağışı Azalıyor Sivas Memleket
Bu içerik 139 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

Ramazan ayı nedeni ile Türkiye genelinde olduğu gibi Sivas’ta da kan bağışında azalma yaşanıyor.

Ramazan'ın yaz ayına denk gelmesi ile iftar saatinin de geç olduğunu, bu yüzden kan bağışı kabul çalışmalarının süresinin kısaldığını belirten Kızılay Sivas Şube Başkanı Mustafa Sarılar, “Ramazan ayındayız. Ramazan ayında insanlarımız doğal olarak oruç  bozuluyor düşüncesi ile kan vermiyorlar. Ki haklılar. Ama bizim elimizde ihtiyacımızı görecek Sivas ve ilçeleri olarak bizim her zaman kan stoklarımız var. Şu ana kadar herhangi bir sıkıntı çekmiyoruz. İnşallah çekmeyiz de” dedi.

İftar sonrası meydanda yerleşik bir alan yaparak kan bağışı almayı hedeflediklerini söyleyen Sarılar, “ Havalar eğer iyi giderse biz yine iftardan sonra hükümet meydanında yerleşik bir alan yapmaya gayret edeceğiz. Bunu da yaparsak inşallah ramazan ayında da istenilen ölçüde olmasa bile biraz kan alma yoluna gitmiş oluruz” şeklinde konuştu.

 

sivas ramazan ayı kan bağışı azalıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akıncılar Belediyesi hurda araçlarını sattı
Akıncılar Belediyesi hurda araçlarını sattı
YOLSUZLUK İDDİASI
YOLSUZLUK İDDİASI