Yıllardır değişmeyen utanç tablosu 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Yıllardır değişmeyen utanç tablosu

Sivas Merkez Kongre Lisesi yan tarafında yıllardır harabe halinde bekleyen bina, gittikçe daha tehlikeli bir hal alırken şehir merkezinde yıllardır değiştirilemeyen bir utanç tablosu olarak kalmaya devam ediyor.

Yıllardır değişmeyen utanç tablosu
Yıllardır değişmeyen utanç tablosu Sivas Memleket
Bu içerik 288 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

 

Defalarca yazılı, görsel ve sanal medyanın gündeme getirdiği gittikçe tehlike boyutları artan 100. yıl sitesinin işler acısı durumuna halen yetkililer bir çözüm bulamadı.

 

Pulur Mahallesi Ahi Emir Caddesi üzerinde bulunan 100. Yıl Sitesi'nde tehlike çanları çalıyor. Site binasının bazı bölümleri yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya. Hissedarların çokluğu nedeniyle, bugüne kadar herhangi bir bakım yapılamadığı, ya da yıkılarak yeniden yapılması yönünde bir girişimde bulunulamadığı ileri sürülen site etrafına tehlike saçıyor. Dış cephesinde ciddi derecede yıpranmalar meydana gelen sitenin duvarları ise dökülüyor. Çevreden geçen vatandaşlar ve sitenin zemin katında iş yerleri bulunan esnaflar ve yoldan geçen vatandaşlar için ciddi tehlike oluşturan binaya acilen müdahale edilmesi gerekiyor. Duvarlarının bazı bölümleri yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olan binadan zaman zaman kopan beton parçaları, kaldırıma düşüyor. Bu durum işyerlerine girip çıkan esnaflar ve müşteriler ile yoldan geçen vatandaşlar için ciddi bir tehlike oluşturuyor.

Sivas Merkez Kongre Lisesi yanında bulunan,bir zamanlar kaçak horoz dövüştürenlerin mekanı olan bina adeta korkular şatosu gibi.

O bina ve çevresinin şehrin görüntü kirliliğinin odağı olduğuna vurgu yapan Sivaslılar, bu görüntü kirlilik yığınının çevre sakinlerince de eleştirildiği vurguluyorlar.

 

sivas yıllardır değişmeyen utanç tablosu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”