Gülümsetmeye devam ediyor 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Gülümsetmeye devam ediyor

Kurulduğu günden beri Sivas’taki yoksul vatandaşlara destek olan Sende Gülümse Derneği, maddi ve manevi Sivaslıların sürekli destekçisi oluyor. Faaliyetlerini anlatan dernek Başkanı Pehlül Polat, ‘’Yardıma ihtiyacı olan her insanın yaralarına bir nebze de olsa merhem olmaya çalışıyoruz’’ dedi.

Gülümsetmeye devam ediyor
Gülümsetmeye devam ediyor Sivas Memleket
Bu içerik 177 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sen de Gülümse Derneği faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Madden ve manen yoksul vatandaşların yanında olduklarını belirten dernek başkanı Pehlül Polat çalışmaları hakkında bilgi verdi. Polat, ‘’Kurulduğumuz 2014 yılından bu tarafa Sivas ve Sivas dışındaki dezavantajlı kesime yönelik sosyal etkinlik çalışmalarımız oldu. İlkokullarda ve ortaokullarda eğitim öğretim gören öğrencilere katkılarımız oldu. Bu anlamda Sivas Valiliği nezdinde takdire şayan işler yaptığımıza inanıldı ki bizi iyi bir yerde değerlendirdiler. Bu anlamda Sayın Valimiz Davut Gül’e teşekkür ediyorum.

2016 yılında hiç kullanılmamış toplam 2 bin 870 çift ayakkabıyı çocuklara dağıttık. 380 tane de kabanı köy ve taşralarda okuyan çocuklarımıza dağıttık. Bunların hepsi belgeli. 2014-2017 yılları arasında 450 aileye çeşitli yardımlarımız oldu. 250 kişinin üzerinde mülteciye yardımda bulunduk.Mülteciler konusunda Sivas halkımızın çok duyarlı olduğunu biliyorum. Hayırsever vatandaşların desteğiyle mültecilere ve Sivas’ta bulunan ailelerimize yardımda bulunuyoruz. Yaralarına bir nebze de olsa merhem olmaya çalışıyoruz. Hayırseverlerin yardımlarını mazlumlara ulaştırıyoruz. Köprü görevi görüyoruz. Sadaka taşının günümüzdeki şekli diyebiliriz.

Öte yandan öğrencilerimizle ilgili eğitim çalışmaları hususunda şiir, kompozisyon ve resim yarışmaları yaptık. 2016’da 8 okulumuzda bu yarışmaları yaptık. Bunlar da çok başarılı geçti. Şimdi de Ramazan boyunca haftada 3 gün olmak üzere 90’ar kişiye iftar yemeği veriyoruz. Dezavantajlı, ihtiyaç sahibi ve mülteci ailelerimize yönelik oluyor. Her gün derneğimizin bahçesinde bunu yapıyoruz. Tamamıyla ev yemekleri. Eşlerimizin ve bayan arkadaşlarımın yaptığı yemekleri sunuyoruz” dedi.

SİVAS GÜLÜMSETMEYE DEVAM EDİYOR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”