Rutin bir yönetimle terör bitmez 

Rutin bir yönetimle terör bitmez

Bazı temaslarda bulunmak üzere Sivas’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Lice’de devam eden operasyonun hem terörün alanını daraltmak hem de finansal olarak darbe vurmak olduğunu ifade etti. Hükümetin terörle mücadele politikasından da söz eden Soylu, ‘’Rutin bir anlayışla biz bu işlerin üstesinden gelemeyiz. Ne rutin bir valilikle, ne rutin bir siyasetçi ile ne rutin belediye başkanı ile terörün üstesinden gelemeyiz’’ dedi.

Rutin bir yönetimle terör bitmez
Rutin bir yönetimle terör bitmez Sivas Memleket
Bu içerik 362 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE - HÜSNE AKKAYA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 135’inci dönem Kaçakçılık İstihbarat Koordinasyon Kurulu toplantısı için Sivas’a geldi. Havayolu ile kente gelen Bakan Soylu ilk olarak Vali Davut Gül’ü makamında ziyaret etti ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bakan Soylu burada yaptığı açıklamada, ‘’Öncelikle Sivaspor’un başarısını tebrik ediyorum. İnşallah Süper lige hem renk, hem güç hem de rekabet katacak.  Bu vesile ile hem ülkemizin huzuru ve güveni için hem de milletimizin yarına aydınlık ve esenlikle bakabilmesi için tüm güvenlik kuvvetlerimiz, valiliğimiz, kaymakamlığımız tüm görevlerimiz canla başla bir mücadele ortaya koymaktadır.

16 Nisandan sonra Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı yeni hükümet sistemi de millet ve devlet arasındaki bu ilişkiyi çok daha kuvvetlendirecektir ve aziz milletimizin çok daha fazla refaha, huzura ve güvenliğe ulamasını temin edecektir’’ ifadelerini kullandı.

Valilik ziyareti sonrası belediye binasına geçen Bakan Soylu Belediye Başkanı Sami Aydın’ı makamında ziyaret etti.

SİVAS, MEDENİYETİMİZİN BİZE BIRAKTIĞI NADİDE ÇİÇEĞİMİZDİR

Sivas’taki çalışmaları takip ettiklerini belirten Bakan Soylu, ‘Sivas, medeniyetimizin bize bıraktığı nadide çiçeğimizdir. Sadece insanlara layık olunmaz,  şehirlere de layık olunur. Çünkü şehirlerin ruhları vardır. Sivas’ın bize bıraktığı hem milli mücadele ruhu var hem bizim medeniyetimizin bütün safhalarının teker teker burada ruhu var ve büyük bir birikim var. İnşallah onlara layık olabilmeyi Allah bizlere nasip eder’’ dedi.

Ülke gündemine de dair önemli açıklamalarda bulunan Soylu, teröre karşı yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Terörü bitirmenin, bu ülkenin faydasına çoklu çıktısı olduğunu söyleyen Bakan Soylu, ‘’Ama bunun için hep birlikte büyük bir gayret göstermeliyiz. Çünkü terör örgütü 40 yılı aşkın bir zamandır oraya nifak tohumları ekmeye çalışıyor. Bunu ancak birlik ve beraberlikle bir arada olarak ortadan kaldırabiliriz. Bir taraftan güvenlik güçlerimiz cansiperane bir mücadele ortaya koymaya devam edecekler. Öteki taraftan da her birimize düşen sorumluluklar var. Aynı zamanda da bütün yöneticilerimize düşen sorumluluklar var. Rutin bir anlayışla biz bu işlerin üstesinden gelemeyiz. Ne rutin bir valilikle, ne rutin bir siyasetçi ile ne rutin belediye başkanı ile gelebiliriz. Bulunduğumuz yerlerde, 80 birim kendi meselemiz ve işimiz için çalışıyorsak, 20 birim de bu mesele için hangi adımı attığımızı düşünmemiz gerekir. Dost gibi gördüğümüz birçok ülke bu meseleyi kaşıyarak Türkiye’nin gücünü azaltmaya çalışıyor. Biz sadece kendi işimizi yaparak bu meseleyi mağlup edemeyiz, artı bir şeyler yapmamız lazım’’ dedi.

LİCE’DE 10 BİN EVLADIMIZ OPERASYON YAPIYOR

Lice’de sürdürülen operasyon hakkında bilgi veren Bakan Soylu, terörün hem alanını daraltmak hem de finansal kaynağını bitirmek için operasyonların devam ettiğini söyledi. Bakan Soylu açıklamasında, ‘’Terörün mütemmim cüzleri var. Uyuşturucu, kaçakçılık ve birçok organize suçlar. Yani milletin kendi huzurunu devrettiği, devletin, hukukun otoritesinin ve demokrasinin sarsılmasını isteyenler bu aparatlara sığınıyorlar. Bizim görevimiz bu otoriteyi sarsmamaktır. Şuanda Lice’de 10 bin evladımız operasyon yapıyor. Biz Lice’de bundan iki ay öncede büyük bir operasyon yaptık, çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdik. Bu operasyon daha ziyade hem terörün alanını daraltmak hem de Lice, Bingöl, Hani, Kocaköy ve Diyarbakır kırsalını içine alan bir alanı, kenevir ekerek kendilerine bir finansal destek haline getiren terör örgütüne aman vermemek üzerine gerçekleştirilen bir operasyon’’ dedi.

LİCE KIRSALINA TARİHİN EN AZ KENEVİRİ EKİLDİ

‘’memnuniyetle şunu söylemek istiyorum, geçen yıl 5 milyon kök kenevir buradan alındı. Gerek kış operasyonları, gerek kışın hemen akabinde gerçekleştirilen Lice’deki operasyonlar sayesinde bu sene Lice kırsalına tarihin en az keneviri ekildi. Şu ana kadar 350 bin kök. 5 milyon nere, 350 bin nere?

Bir güzel haber daha var, geçen sene kenevir ekilen alanlara bu sene buğday ekiliyor. Bu aslında terörü bitirme konusunda neler kazanabileceğimizin en önemli göstergesi. Sadece huzurumuzu elde etmiyoruz. Bir de ürünlerimize kavuşuyoruz’’

FETÖ ELEBAŞI BANA HAKARET EDİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’nin son 300 yılın en güçlü dönemini yaşadığını söyleyince, FETÖ elebaşısı Gülen’in kendisine hakaret ettiğini belirterek, ‘’Burası Türk topraklarıdır. Bu topraklarda başkalarının kendi sözünü cari etme anlayışına müsaade etmiyoruz. Bugün daha güçlüyüz. Ben bunu söylemişim diye FETÖ’nün elebaşı hakaretler yağdırıyor. Biz son üç yüz yılın en güçlü dönemindeyiz. 1699 Karlofça’dan itibaren. 11 bin Dolar kişi başına gelir seviyesi, hava limanlarımız, hastanelerimiz, altyapı, ulaşım yatırımlarımız, eğitim seviyesinin geldiği durum. Bütün bunlar kat ve kat artarak devam ediyor’’ dedi.

TOPLANTI SONRASI DEĞERLENDİRME

Bakan Soylu Belediye ziyareti ardından koordinasyon toplantısının yapılacağı Hilton Gardenİnn otele geçti. Yaklaşık 2 saat süren 135’inci dönem Kaçakçılık İstihbarat Koordinasyon Kurulu toplantısı sonrası bir basın açıklaması yapan Bakan Soylu, durum değerlendirmesinde bulundu. Bakan Soylu yaptığı açıklamada, ‘’Uyuşturucu ile mücadele noktasında elde ettiğimiz bazı verileri bu konuda yaptığımız çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum. Son dokuz ayda 81 ilde 23 bin 150 uyuşturucu operasyonu yapılmıştır. 37 bin 991 kişi gözaltına alınmış ve bunlardan da 7 bin 652 kişisi tutuklanmıştır. Bu operasyonlarda ele geçirilen uyuşturucunun piyasa değeri 1.66 milyar Türk lirasıdır. 2017 yılının ilk dört ayında geçen yıla kıyasla yakalanan eroin yüzde 54, esrar yüzde 288, afyon yüzde 209, bonzai yüzde 32, fetanfetamin yüzde 157, ekstazi yüzde 55 oranında artış göstermiştir. Esrar ve eroin gibi maddelerin yakalanmasında yüzde 234, sentetik hap ve ham maddelerin yakalanmasında da yüzde 79 oranında artışlar gerçekleşmiştir. Sadece kaçakçılığın kapsamında değil, terör operasyonlarında ele geçirilen uyuşturucu maddelerinde de ciddi başarılar elde edilmiştir’’ dedi.

 

 

 

sivas rutin yönetim terör bitmez
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek