Sanatsal faaliyetlere ilgisiz kaldık 

Sanatsal faaliyetlere ilgisiz kaldık

İlimizde Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu tarafından 2014-2015 sezonu arasında icra edilen 14 gösteriyi toplam 5 bin 100 kişi izlerken, 2015-2016 sezonunda icra edilen 7 gösteriyi bin 600 kişi izledi. Sivas’ta koro izleyici sayısında yüzde 60’ın üzerinde azalma gözlendi.

Sanatsal faaliyetlere ilgisiz kaldık
Sanatsal faaliyetlere ilgisiz kaldık Sivas Memleket
Bu içerik 191 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2016 yılına ilişkin opera, bale, orkestra, koro ve topluluk istatistiklerini açıkladı. İstatistiklere göre Sivas’taki kora izleyici sayısı önceki sezona göre yüzde 60’ın üzerinde azaldı. 2015-2016 sezonunda koro gösterisinin yapıldığı 10 il arasında, koro izleyici sayısının en fazla azaldığı il Sivas olarak açıklandı. Sivas’taki koro izleyici sayısı önceki sezona göre yüzde 60’ın üzerinde azaldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı orkestra, koro ve topluluklarının gösteri ve izleyici sayılarına ilişkin istatistiki veriler, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklandı.

Edinilen bilgilere göre ülkemizde Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı aralarında Sivas’ın da bulunduğu 10 ilde yer alan koronun gösterilerini izleyen kişi sayısının en fazla azaldığı il Sivas olarak kayıtlara geçti. İlimizde Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu tarafından 2014-2015 sezonu arasında icra edilen 14 gösteriyi toplam 5 bin 100 kişi izlerken, 2015-2016 sezonunda icra edilen 7 gösteriyi bin 600 kişi izledi. Sivas bu ortalama ile Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı koronun bulunduğu Ankara, Bursa, Diyarbakır, Elazığ, Mersin, İstanbul, İzmir, Samsun ve Şanlıurfa illeri içerisinde izleyici kitlesinin en fazla düştüğü il olarak belirlendi.

 

sivas Sanatsal faaliyetlere ilgisiz kaldık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek