İftarı köyde köy halkıyla yaptı 

İftarı köyde köy halkıyla yaptı

Sivas Valisi Davut Gül ve eşi Gülden Gül Hıdırnalı köyü sakinleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Köy meydanında yapılan ve Sivas Valiliği tarafından organize edilen iftar yemeğine köy halkı yoğun ilgi gösterdi.

İftarı köyde köy halkıyla yaptı
İftarı köyde köy halkıyla yaptı Sivas Memleket
Bu içerik 289 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

 

Sivas Valisi Davut Gül iftarını kent merkezindeki lüks lokantalar yerine köy meydanlarında kurulan iftar sofralarında  köylülerle birlikte açtı.

 

Köy meydanında Sivas valiliği organizesinde yapılan iftar programına köy halkı yoğun ilgi gösterdi.

 

İftar öncesi köy halkına seslenen Vali Davut Gül, “Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin inşallah. Buraya gelme amacımız sizlerle hemhal olmak, sizlerle aynı sofrayı paylaşmak, sizlerle iftarı açmaktı. Bunu inşallah diğer köylerimizde de devam ettireceğiz. İlk  burada başladık. Dolayısı ile de nasıl olacağını da çok kestiremiyorduk. Gördük ki hem sizlerin hem bizlerin memnun olduğu bir tablo ortaya çıktı. bunu güzelleştiren sizlersiniz. Ramazan ayı birlik ve beraberliğimizin en üst seviyeye çıktığı bereketli bir ay. Bayramı beklemeden kırgınlıkların ortadan kalktığı, fakir fukaranın koruyup kollandığı, yardımlaşmanın en üst seviyeye çıktığı bir ay. İnşallah bizlerde, sizlerde ramazan ayının bu manevi iklimine uygun hareket ederiz. Buraya geleceğimi bilen Milli Eğitim Bakanımız ve milletvekilimiz Habip Soluk bey, her ikisinin de sizlere çok çok selamı var. Ben bir kez daha sizlere teşekkür ediyorum. Şimdiden bayramınızı kutluyorum” dedi.

 

İlk olarak Merkeze bağlı Hıdırnalı köyüne giderek köy halkı ile bir araya gelen Vali Davut Gül ve eşi Gülden Gül ramazan bitimine kadar birçok köyü ziyaret edip iftarını köy halkı ile yapmayı planlıyor. 

İftarı köyde köy halkıyla yaptı SİVAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek