Zemzem suyu ile oruç açma 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Zemzem suyu ile oruç açma

Ramazan’da birçok Müslüman oruçlarını zemzemle açıyorlar. Zemzem suyu satan bazı esnaflar; “Zemzem satışlarımız da belirli düzeyde artışlar olmaktadır. Günlük olarak yaklaşık 10 bidon büyük zemzem ve birkaç adet de 5, 10 litrelik bidonlardan satıyoruz, normal zamanlarda zemzeme talep az olurken, Ramazan ayında bu talep artmakta”

Zemzem suyu ile oruç açma
Zemzem suyu ile oruç açma Sivas Memleket
Bu içerik 166 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Hurma kadar sık tüketilmeyen zemzem suyu Ramazan ayında sofralardaki yerini almaya başladı. Hac ve umre malzemeleri ile birlikte Zemzem suyu ve hurma satan esnaflar, Ramazan ayında zemzem suyuna vatandaşların yoğun ilgisi olduğunu söyledi. Esnaflardan bazıları; “Ramazan'ın vermiş olduğu farklı bir atmosfer olduğu için insanlar hurma ve Zemzem suyuyla oruçlarını açıyor. Bu nedenle vatandaşlarımız, hurma ve Zemzem'e yoğun ilgi gösteriyor, Müslümanlar açısından Zemzem ve hurma gibi gıdaların manevi değerinin yüksek” dedi.

Arabistan’dan getirilen zemzem sularında hiçbir katkı olmadığını belirten esnaf; “Çoğu kardeşimiz Zemzem suyunun Sivas’ta devamlı bulunduğunu bilmiyor. Bizim Arabistan’dan getirdiğimiz Zemzem sularında hiçbir katkı yok. Zemzem suları Arabistan'da testleri yapıldıktan sonra geliyor. Sivas’ta da oldukça yaygınlaşan Zemzem suyu ne kadar tüketilirse tüketilsin vücuttan sadece ter olarak çıkar. Dinimiz gereği sevap olduğu için, iftar sofralarında hurmasıyla birlikte Zemzem suyu sunuluyor. Zemzem, Allah'ın verdiği bir mineral, bir su” şeklinde konuştu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”