Sivas’ta Ay'ı izlemek 1 lira 

Sivas’ta Ay'ı izlemek 1 lira

Hobi olarak aldığı teleskop ile para kazanıyor. Sivas ’ta yaşayan 27 yaşındaki Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu Muhsin Kuzu üniversitede okurken hobi olarak aldığı teleskopla harçlığını çıkartıyor.

Sivas’ta Ay'ı izlemek 1 lira
Sivas’ta Ay'ı izlemek 1 lira Sivas Memleket
Bu içerik 256 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Atama bekleyen beden eğitimi öğretmeni hobi olarak aldığı teleskop ile para kazanıyor. Atama bekleyen Kuzu, üniversite yıllarında ilgisini çeken teleskobu alarak gözlem yapmaya başladı. Maddi anlamda sıkıntı yaşayan Kuzu, tarihi kent meydanına kurduğu teleskop ile para kazanmaya başladı.

Muhsin Kuzu KPSS’ye girdiğini atama beklediğini dile getirerek, " Teleskop sevdam öğrencilik hayatımdayken gelmişti, gökyüzüne büyük bir hayranlığım var. Öğrencilik hayatımda biraz maddiyata sıkışmıştım, nasıl çözebilirim bu işi derken teleskopla göz göze geldim, daha sonra akşamları aya bakarken insanlara göstermeye başladım” dedi.

İnsanların ilgisinin oldukça yoğun olduğunu söyleyen Kuzu “İnsanlar aya daha önce hiç bu kadar yakından bakmamışlardı, insanlara değişik geliyor bu yüzden ilgi hat safhada” diye konuştu.

İlk kez teleskop gören bazı vatandaşlar ise ayı izlemenin güzel bir deneyim olduğunu söyledi. Yoğun ilgi gören teleskop iftar sonrası Sivaslılar’ın ilgi odağı olmaya devam ediyor.

 

Sivas’ta Ay'ı izlemek 1 lira SİVAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”