Sivas’a 39 Milyon TL hibe
Advert

Sivas’a 39 Milyon TL hibe

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Sivas’ta hazırlanan 500 projenin 63’üne hibe vermeyi onayladı. Toplamda 39 milyon TL hibe verileceğini duyuran Vali Davut Gül, ‘’IPARD II programı kapsamında Sivas’ın 59 milyon TL değerindeki 63 projesi 39 milyon TL hibe almaya hak kazanmıştır. Hayırlı uğurlu olsun diliyorum’’ dedi.

Sivas’a 39 Milyon TL hibe
Sivas’a 39 Milyon TL hibe Sivas Memleket
Bu içerik 257 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

TKDK’nın, IPART-2 destekleme projesi kapsamında Sivas’ta 500 proje hazırlandı. Hazırlanan projelerin 63 tanesi hibe desteği almaya hak kazandı. Ahır yapımı, tarımsal ekipman, arıcılık ile yenilenebilir enerji konusunda toplam 39 milyon TL hibe Sivas’a kazandırılmış oldu.

TKDK’nın Sivas’a katkısından söz eden Vali Davut Gül, kazanılan hibeyi duyurarak, ‘’Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğü, Sivas’ta tarım ve hayvancılığın gelişiminde bu güne kadar büyük katkılarda bulunmuştur. Bu kapsamda son olarak IPARD II programı kapsamında Sivas’ın 59 milyon TL değerindeki 63 projesi 39 milyon TL hibe almaya hak kazanmıştır. Hayırlı uğurlu olsun diliyorum’’ dedi.

Sivas’tan hazırlanan 500 proje puanlama sistemine tabi tutularak değerlendirildi. Onaylanan 63 projeden 28 tanesi tarımsal araç ve aracılık faaliyetleri, 35 tanesinin ise hayvancılık kapsamında ahır yapacaklarla, yenilenebilir enerjiyle ilgili yapılan projeler olduğu belirtildi.

Sivas’a 39 Milyon TL hibe SİVAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“2017 yılında 1 milyar TL  ödeme gerçekleştirildi”
“2017 yılında 1 milyar TL ödeme gerçekleştirildi”
Çocuk istismarcılarına  göz açtırılmayacak
Çocuk istismarcılarına göz açtırılmayacak