Kardeşler Ormanı Sivas’ın gözdesi olacak 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Kardeşler Ormanı Sivas’ın gözdesi olacak

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Kardeşler Ormanında yapılacak çevre düzenlemesi ve teleferik projesinin ardından Kardeşler Ormanının Paşabahçe Mesire alanı gibi Sivas’ın gözdesi olacağını söyledi.

Kardeşler Ormanı Sivas’ın gözdesi olacak
Kardeşler Ormanı Sivas’ın gözdesi olacak Sivas Memleket
Bu içerik 249 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Gençlerin ilgisini çeken birkaç projeyi Sivas’a kazandırmak adına çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Kardeşler Ormanındaki sorunların giderildiğini ve Kardeşler Ormanını Sivas’la bütünleştireceklerini aktaran Başkan Aydın: “Kardeşler Ormanını şehrimize kazandırmak istiyoruz. O bölgeye teleferik projesi yapacağız. Çalışmalarımız sürüyor. Kardeşler ormanını Sivas’la bütünleştireceğiz. Kardeşler Ormanı Sivas’ın gözdesi olacak” dedi.

Geçmiş dönemde Paşabahçe Mesire alanının da Kardeşler ormanı gibi bakımsız ve atıl olduğunu aktaran Başkan Aydın: “Paşabahçe Piknik ve Mesire alanında yaptığımız çevre düzenleme çalışmalarının ardından Paşabahçe Sivas’ın gözdesi oldu. Karşıyaka ormanlık alanı 1970 li yıllardan günümüze kadar gelen bir yerdi. Orayı şehre kazandıralım dedik. Haziran ayı içerisinde inşallah vatandaşların hizmetine sunacağız. Maliye Ormanı diye bilinen küçük bir yer vardı. Orayı güzel bir mesire alanına çevirdik yaz döneminde hizmete girecek. Kardeşler Ormanını da Sivas’a kazandırmak istiyoruz. Mülkiyet sorunlarını çözdük. Projeleri Bakanlığa gönderdik. Biraz daha doğallık ön planda olacak. Orayı güzelleştirdiğimiz zaman oraya teleferik projesi yapmak istiyoruz. Gençlerimizle ilgili özellikle Üniversite ve Lise gençliğine yönelik uzay gözleme merkezi yapmayı düşünüyoruz. Sıcak Çermikte ihale aşamasına geldiğimiz bir projemiz var. Projenin içerisinde bay va bayanlara yönelik Akua parklar, yüzme havuzları, fiitnes salonları, restoranlar, kafeler olacak. Yap işlet devret modeli ile yakında ihaleye çıkacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

Kardeşler Ormanı Sivas’ın gözdesi olacak SİVAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor