Başkan Aydın: Hiç Bir Kaynak Sınırsız Değil 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Başkan Aydın: Hiç Bir Kaynak Sınırsız Değil

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle düzenlenen programda yaptığı konuşmada hiç bir kaynağın sınırsız olmadığını dikkat çekerek, belediye olarak çevre temizliğine yıllık 15 milyon lira harcadıklarını kaydetti. Başkan Aydın, insanların çevreye göstereceği duyarlılıkla bu rakamın 15 milyon TL’den 5 milyon TL’ye çekmenin mümkün olduğunu belirtti.

Başkan Aydın: Hiç Bir Kaynak Sınırsız Değil
Başkan Aydın: Hiç Bir Kaynak Sınırsız Değil Sivas Memleket
Bu içerik 168 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Sivas'ta 5 Haziran Dünya Çevre Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Sivas Belediyesi ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyledüzenlenen programa Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Çevre ve Şehircilik Müdürü Nazım Yakut, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy,Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun, İlçe belediye başkanları, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Çevre ve Şehircilik Müdürü Nazım Yakut, yıl içerisinde çevre ile ilgili birçok etkinlik ve eğitimler yaptıklarını belirterek,  “5 Haziran Dünya Çevre günü ile ilgili olarak da Sivas Belediyesi ile birlikte kent meydanında bu günü taçlandırmak istedik” dedi.

Kaynakların sınırsız olmadığını belirten Belediye Başkanı Sami Aydın ise, "Çevre denildiği zaman hayatımızın her aşamasını ilgilendiren bir konu olduğunu bilmemiz lazım. Öyle ki rabbimizin bize bahşettiği bu dünyada, hiçbir kaynak sınırsız değil.  Ne yeraltı suları, ne yer üstü suları, ne teneffüs ettiğimiz hava, ne ormanlarımız, bunların hiç biri sınırsız değildir" dedi.

Başkan Aydın, belediye olarak çevre temizliğine yıllık 15 milyon lira harcadıklarını belirterek, insanların çevreye göstereceği duyarlılıkla bu rakamın 15 milyon liradan 5 milyon liraya çekmenin mümkün olduğunu belirtti. Konuşmaların ardından. Toplum Gönüllüleri Vakfı çevre konusunda duyarlı olmak için gösteriler yaptı. Minik çevreciler ise çevreyle ilgili resim çizip yüzlerini boyattı. Diğer yandan çevrenin temiz tutulmasıyla alakalı tiyatro gösterisi sunuldu.

sivas Başkan Aydın: Hiç Bir Kaynak Sınırsız Değil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor