TEOG’da büyük başarı 
Reklamı Geç
Advert

TEOG’da büyük başarı

Sivas Doğa Koleji akademik başarısını, bu yıl da kırılması çok zor rekor bir başarı ile TEOG’da da gösterdi. Doğa Koleji öğrencileri, TEOG’da büyük bir başarıya imza attı. TEOG sınavlarında 10 öğrenci soruların tamamını cevapladı, 46 öğrenci ise Türkiye derecesi yaptı.

TEOG’da büyük başarı
TEOG’da büyük başarı Sivas Memleket
Bu içerik 292 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

Doğa'da başarı geleneği değişmiyor. Türkiye’de değişen eğitim sistemini yakından takip ederek Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun bir eğitim sistemi sunan Doğa Koleji, sınavlarda elde ettiği başarı ile eğitim kalitesini ortaya koyuyor. Geçen yılın TEOG şampiyonu olan Doğa Koleji, bu yıl da kırılması çok zor bir rekora imza attı. Sivas Doğa Koleji’nin 46 öğrencisi TEOG’da en az bir alanda bütün soruları doğru yanıtlayarak büyük bir başarı elde etti. TEOG sınavına giren 57 öğrencilerinden 10 öğrenci tam puan alarak Türkiye birincisi oldu.

Sivas Doğa Koleji Ortaokul Müdürü Sema Güngör Sivas Doğa okulları olarak ikinci yıllarında da yine TEOG’dan güzel bir başarı ile çık tıklarını belirterek, “Çok yoğun bir çalışmanın arkasından gelen başarının mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımız bütün yıl boyunca etütler, dersler çok yoğun bir temponun arkasından güzel bir başarı elde ettiler. 57 tane öğrencimiz vardı. Bunlardan 46’sı Türkiye derecesi yaptı. Çocuklarımız adına çok mutluyuz. Okulumuzda ayrıca 10 Türkiye birinciliği elde eden öğrencimiz bulunuyor.

Öğrencilerimize, öğretenlerimize ve bu süreçte destek olan velilerimize yürekten teşekkür ediyoruz” dedi.

TEOG sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi olan Başak Ayca ve Ahmet Emir Kor ise, “TEOG sınavında 120 sorunun da tamamını yaparak Türkiye birincisi olduk. Danışman öğretmenimiz ve Doğa Koleji’nin hazırladığı TEOG çalışma programı ile, derslerin yanında etüt çalışmaları, deneme sınavları, çalışma kampları yaptık. Bu çalışmalarımızın sonucunu da güzel bir şekilde aldık. Bu süreç zarfında yanımızda oldukları için tüm öğretmen ve  ailemize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular. 

sivas doğa koleji teog
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi