‘’Hakkımı istiyorum’’ 

‘’Hakkımı istiyorum’’

Yüzde 72 engelli raporu olan şahıs 4 yıldır aldığı engelli maaşı kesilince feryat etti. Dört yıl önce yüzde 72 engelli raporu alarak engelli maaşı almaya başlayan Hakan Bıçakçıoğlu’nun maaşı Mart ayında kesildi. Bıçakçıoğlu üç ayda bir aldığı maaşı kesilince mağdur olduğunu belirterek yetkililerden kendisine yardımcı olunması istendi.

 ‘’Hakkımı istiyorum’’
 ‘’Hakkımı istiyorum’’ Sivas Memleket

HÜSNE AKKAYA

52 yaşında ki Hakan Bıçakçıoğlu’nun 4 yıldır aldığı engelli maaşı kesildi.

2 kez kalp krizi geçiren, 6 kez anjiyo olan ve 3 stent takılan Bıçakçıoğlu’nun, Mart ayında maaşı kesildi. Sağlık problemleri nedeniyle ablasının evinde kalan yüzde 72 engelli olan Bıçakçıoğlu Vali Davut Gül ve Bakan İsmet Yılmaz’dan yardım bekliyor.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne 3 dilekçe verdiğini 2 sinden ret cevabı  aldığını ve birinin de hala cevaplanmadığını söyleyen  Bıçakçıoğlu, “4 yıldır engelli maaşı alıyordum. Bu yılın 3. ayı da maaş günümdü. Almaya gittiğimde ise maaşımın gelir düzeyinden dolayı kesildiğini öğrendim. Ben kız kardeşimin yanında kalıyorum. Barınacak yerim yok. Kız kardeşim de zaten bana bakmakla mükellef değil. Ben bu konuyla ilgili defalarca dilekçe verdim. Bana red cevabı geldi. Bende Belediye başkan yardımcısına gittim o da yardımcı olup  Sosyal hizmetlere yönlendirdi. Ama yine red cevabı aldım. Ben mağdurum. Ben mağduriyetimin giderilmesini istiyorum” dedi.

HAKKIMI İSTİYORUM

Kalacak yeri olmayan ve kız kardeşinin yanında kalan Bıçakçıoğlu “Şimdiye kadar ablamın gelir düzeyi dikkate alınmadı da şimdi ne oldu? Yeni mi tespit edildi. Ben 4 yıldır aynı adreste ikamet ediyorum. Ben ilgili makamlara defalarca  gittim konuştum. Hiçbirinden de bana tatmin edici bir cevap gelmedi. Ben hakkımı istiyorum ve maaşımın tekrar bağlanarak mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Ben kalp hastasıyım. Benim yüzde 72 raporum var. Ben mecbur olduğum için ablam ile belirli bir süre daha kalmak zorundayım. Devamlı değil ama. Benim bakanım, ilgilenenim, sahip çıkanım yok. Benim tek ricam yetkili makamlardan bana yardımcı olunmasını istiyorum. Ben bu konuyu anlamakta zorluk çekiyorum. Dört yıldır bir sıkıntı yoktu da bu yılın Mart ayında oldu. ben dört yıldır ablamın yanındayım. Kalp rahatsızlığım var, elimde raporlarım var. Altı defa anjiyo oldum. 2 defa kalp krizi geçirdim. Hastane raporlarımın hepsi elimde mevcut. İncelenip araştırılabilir. Ben sadece hakkım olanı istiyorum. Ben sayın valimizden tekrar rica ediyorum benim bu mağduriyetimin giderilmesi için bana yardımcı olsun. Ben bu konuda hakkımı sonuna kadar arayacağım. Benim evim barkım yok. Ben Karşıyaka’dan ev buldum, benim evde oturacak bir taburem bile yok, oraya gitsem ne yapacağım. Mecbur ablamla kalmak zorundayım. Ablamın geliri beni ilgilendirmiyor. Bana herhangi bir desteği yok. Ben sadece rahatsız olduğum için kapısını açıyor. Karnımı doyuruyorum, evinde yatıyorum. Başka bir şey yok.” Dedi.

 

 

 

 

 

 

SİVAS ‘’Hakkımı istiyorum’’
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak