Konuşan banklar yerleştirildi 

Konuşan banklar yerleştirildi

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, konuşan bankların kitap kafe çevresine yerleştirildiğini, konuşan bankların sayısını artırmak amacıyla sipariş verdiklerini söyledi. Başkan Aydın o bölge yerleştirilen banklar sayesinde halk ozanlarının ve şairlerin daha iyi tanıtılacağını da sözlerine ekledi.

Konuşan banklar yerleştirildi
Konuşan banklar yerleştirildi Sivas Memleket
Bu içerik 585 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Konuşan bankların kent meydanında farklı bölgelerde konuşlandırıldığını söyledi. Mevcut konuşan bankların sayısının artırılacağını aktaran Başkan Aydın; “Sivas sosyal ve kültürel alanda daha iyi seviyelere ulaşacak. Konuşan banklarımızı kent meydanına yerleştirdik. Yine siparişler verdik. Bu banklar sayesinde ozanlarımızı, şairlerimizi dinleyebileceğiz” dedi.

İlk olarak konuşan bankların kitap kafe çevresine yerleştirildiğini ifade eden Başkan Aydın: “6 adet konuşan bankımıza Zaralı Halil, Aşık Veysel Satıroğlu, Aşık Ruhsati, Sefil Selimi gibi daha sayamadığım değerlerimizin adını verdik. Her banka oturan kişi o şahsiyeti tanıyabilecek. Vatandaşlar ozanın şairin ezgilerini şiirlerini dinleme imkânına kavuşacak. Bankların sayısını artıracağız. Yine kitap kafe yakın zamanda hizmete girdi. Kitap Kafe adeta bir kütüphane zemin katında 5 bin kitap olacak. Onun üzerinde kafe tarzı meydanı izleyen ve orada okuma imkânı olan ikinci kat bölümü olacak. Çevresinde teras şeklinde bir bölüm yer alacak. Arzu edilirse meydanda kitap okuma imkânı sağlayacağız. Burada okumayı özendirmeyi arzu ediyoruz. Özellikle Sivas´ta yetişmiş değerli yazarlarımız şairlerimiz olmak üzere ülkemizin değerlerini burada gençlerimizle kitapseverlerle buluşturmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

SİVAS Konuşan banklar yerleştirildi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek