Şehit ve Gaziler suiistimal edilmesin 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Şehit ve Gaziler suiistimal edilmesin

İçişleri Bakanlığı, 81 il Valiliğine gönderilen yazıda, adında ‘Şehit’ ve ‘Gazi’ kelimeleri bulunan bazı dernekler ile ilgili şikâyetlerin olduğunu belirtilerek, bu derneklerin takip edilmesi istenildi.

Şehit ve Gaziler suiistimal edilmesin
Şehit ve Gaziler suiistimal edilmesin Sivas Memleket
Bu içerik 216 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığından 81 il Valiliği’ne gönderilen yazıda, adında ‘Şehit’ ve ‘Gazi’ kelimeleri bulunan bazı dernekler ile ilgili şikâyetlerin Bakanlığa ulaştığı belirtilerek, bu derneklerin kamu ile ilişkilerinin hassasiyetle takip edilmesi istenildi.

Bakanlık üzerinden 81 il Valiliğine gönderilen yazıda “İsminde ‘Şehit’ ve ‘Gazi’ kelimelerini kullanan dernekler hakkında Bakanlığımıza ulaşan ihbar ve şikayetlerde, söz konusu derneklerden bazılarının halkımızın şehitlik ve gazilik ile ilgili hassasiyetlerini suistimalettikleri, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde dernek başkanlarının akraba ve hısımlarını şehitlik ve gazilik kavramları üzerinden çeşitli ihalelerden çıkar sağladıkları iddia edilmektedir. Bu kapsamda, konunun önem ve ehemmiyeti göz önünde bulundurularak ‘Gazi ve ‘Şehit’ isimleri ile faaliyet gösteren derneklerin kamu ile ilişkilerinin hassasiyetle takip edilmesi hususunu, bilgilerinize rica ederim”denildi.

SİVAS Şehit ve Gaziler suiistimal edilmesin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”