Hastanede ilgisizlik kol geziyor 

Hastanede ilgisizlik kol geziyor

Günlük binlerce hastanın muayene ve tedavi olmak için gittiği ve dolayısıyla yoğunluğun yaşandığı Sivas Numune Hastanesinde ilgisizlik kol geziyor. Otopark noktasında yaşanan sıkıntının yanı sıra hastane çevresindeki aydınlatma direklerindeki lambalar, yön levhaları ve park etmenin yasak olduğu alanları gösteren levhalar yerlerde gezerken poliklinik kısmında bulunan tuvaletler ise sağlıksızlığın göstergesi.

Hastanede ilgisizlik kol geziyor
Hastanede ilgisizlik kol geziyor Sivas Memleket
Bu içerik 751 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas Numune Hastanesi’nde yaşanan otopark, temizlik ve çevre düzenlemelerinde yaşanan eksiklikler Hastane yönetiminin gözünden kaçsa da halkın gözündende gazetemizin objektiflerinden de kaçmadı.

Hastane yönetimi her fırsatta ‘’otopark sorunu yaşamıyoruz, sürücüler araçlarını en yakın yere park etmek istiyoro nedenle park sorunu yaşanıyor’’ibarelerini kullanmaya devam ederken yaşanan sıkıntılar Hastane yönetiminin ilgisizliğini ortaya koyuyor.

Otoparkların tamamının dolu olması sebebiyle araçlarını park edemeyen sürücülerin araçlarını kaldırım üzerlerine, ambulans park yerine ve hastane içerisinde park yasağı olan yerlere park ettikleri dikkat çekiyor.

Yine engelli araçlarına yönelik ayrılan kısımlara da engelli olmayan araç sürücülerine park yaptırıldığı gözlerden kaçmadı. Hastanenin çevresindeki otoparkın dolu olmasının ardından araçlarını kaldırımlara park etmek zorunda kalan sürücülere de bu sefer yayalar tepki gösterdi. Kaldırım yerine yoldan gitmek zorunda kalan yayalar zaman zaman serzenişte bulunuyor.

Otopark sıkıntısının yanı sıra polikliniklerin olduğu alandaki tuvaletlerin ise tam anlamıyla hijyenik olmadığı dadikkat çeken ve önemli hususlar arasında yer alıyor. Sağlık dağıtan hastanenin hijyen ve temizlik açısından en titiz davranılması gereken konu olması gerekirkenengelli lavabolarında ve tuvaletlerde vatandaşların ellerini sileceği bir peçetenin ve tuvalet kâğıdının olmaması da dikkat çekti.

Poliklinik bölgesinde yoğun olarak kullanılan tuvaletlerin ortalama yarım saatte bir temizlenmesi ve vatandaşların kullanacağı tuvalet kağıdıve peçetelerin temin edilmesi gerekiyor. Bazı tuvaletlerde ise pisuar kapakları kırılmış durumda. Kırılan kapakların bakım ve onarımının yapılması gerekli.

Yine hastane çevresinde bulunan bazı aydınlatma lambaları ve yön levhaları yaşanan sıkıntılar yöneticilerin bu konularıda gözden geçirmeleri gerektiğini ortaya koydu. Park yapmanın yasak olduğu alanları gösteren bazı levhalar dikili olması gerekirken tam tersi sağa sola bırakılmış durumda. Ayrıca Hastanenin acil kısmında bulunan ambulans park yerinde bulunan araçların da kaldırılmaları ve ambulans yerlerine park etmemeleri konusunda gerekli önlem ve uyarıların yapılması gerekiyor.

sivas Hastanede ilgisizlik kol geziyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek