Dere yatağı dert yandırdı 

Dere yatağı dert yandırdı

Sivas’ın merkeze bağlı Yakup oğlan köyünde, köy ortasından geçen dere yatağı köy halkına dert yandırdı. Bir çok kaza yaşanmasına neden olan dere yatağı sorununa çözüm bulunmasını isteyen köy halkı uzun süre sıkıntıyla ilgilenilmeyince durumu Whatsapp ihbar ihbar hattı ile basına taşıdılar.

Dere yatağı dert yandırdı
Dere yatağı dert yandırdı Sivas Memleket
Bu içerik 409 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

 

Merkeze bağlı Yakup oğlan köyü sakinleri köy ortasında geçen dere yatağının bir an önce üzerinin  kapatılmasını istiyor.

 

Whatsapp ihbar hattından bize ulaşan köy sakinleri 2008 yılında bu yana köy ortasında bulunan dere yatağı nedeni ile sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

 

Daha önce dere yatağına  traktörlerinin, araçlarının hatta çocuklarının düştüğünü belirten köylüler birçok kuruma dilekçe yazdıklarını ancak kimsenin konu ile ilgilenmediğini iddia ederek, “çocuklarımız okula bu yoldan gidiyor. Her gün korku ile gönderiyoruz. Çoğu kez de biz kendimiz çocuklarımızı okula götürüyoruz” dediler.

 

 Whatsapp ihbar hattından dere yatağının fotoğraflarını atan köylüler, “ Bu dere yatağı 2008 yılında bu hale geldi. Dere yatağını üzerinin kapatılmasını ya da farklı yollarla bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Daha önce birçok dilekçe yazdık ama kimse ilgilenmedi. Bir an önce gerekli önlemlerin alınmasını bekliyoruz. Çocuklar okula giderken bu yolu kullanıyor. Çocuklar dere yatağına düşecek diye veliler çocuklarını kendileri getirip götürüyor. Bir traktör, patos, otomobil gözümüzün önünde bu dere yatağına düştü. Ayrıca bir çocuk iki defa buraya düştü. Bu dere yatağı bizler içinde çocuklarımız içinde tehlike arz ediyor” ifadelerini kullandılar.

 

sivas Dere yatağı dert yandırdı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek