Dershaneler kapandı eğitim kalitesi arttı 
Reklamı Geç
Advert

Dershaneler kapandı eğitim kalitesi arttı

Vali Davut Gül, hükümetin dershaneleri kapatmasıyla fırsat eşitliği oluştuğunu ve başarının arttığını söyledi. Sivas’ın TEOG’daki başarı çıtasının artışını hatırlatan Vali Gül, ‘’Dershaneler kapatıldıktan sonra bunun eğitime olumlu şekilde yansıdığını görüyoruz’’ dedi.

Dershaneler kapandı eğitim kalitesi arttı
Dershaneler kapandı eğitim kalitesi arttı Sivas Memleket
Bu içerik 238 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas Valisi Davut Gül, kentte eğitimdeki başarının artışını değerlendirdi. 2017 yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavında, Sivas genelinde 130 öğrenci tam puan almayı başardı. Eğitimdeki bu başarıyı, dershanelerin kapatılmasına bağlayan Vali Davut Gül, ‘’Bununla birlikte fırsat eşitliği oluştu ve her okuldaki öğrenci aynı şansa sahip oldu’’ dedi.

Vali Gül, ‘’Hem il merkezinde hem de ilçelerde başarı gösteren öğrencilerimiz var. Altınyayla´da, Gürün´de, Zara´da, Suşehri´nde de tam puan alın öğrencilerimiz var. Eğer çalışılmazsa merkezde de ilçelerde de başarısız olunuyor. Burada yine şöyle bir tespit yapabiliriz; dershaneler kapatıldıktan sonra bunun eğitime olumlu şekilde yansıdığını görüyoruz. Özellikle fırsat eşitliğinin oluşu ve bu fırsat eşitliği neticesinde köyde ki öğrencimiz de devlet okulunda okuyan öğrencimiz de özel okulda okuyan öğrenci kadar şansa sahip olduğunu görüyoruz. Kısaca ilgili öğrenci, ilgili veli, ilgili öğretmen, ilgili idareci bir araya geldiğinde köyde, ilçede, şehir merkezinde de başarı oluyor" dedi.

 

sivas Dershaneler kapandı eğitim kalitesi arttı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”