Meclis bugün toplanıyor 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Meclis bugün toplanıyor

İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantısı için bugün bir araya gelecek. Meclis üyelerine ilk olarak Mayıs ayında alınan kararların özetleri okunacak. Daha sonra Mayıs ayında ilgili komisyonlara havale edilen önergeler hakkında komisyon başkanları meclis üyelerine bilgi verecek.

Meclis bugün toplanıyor
Meclis bugün toplanıyor Sivas Memleket
Bu içerik 204 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

İl Genel Meclisi’nin Haziran ayı ilk birleşimi bugün yapılacak. Sabah erken saatlerde toplanacak olan İl Genel Meclisi üyeleri Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna havale edilen Merkez Yüzüncü Yıl İlkokulunun tehlike arz eden bahçe merdivenlerinin durumunun incelenmesini ve Suşehri İlçesi Kösedağ İlkokulunun hasar gören dış cephe kaplamasının yapılmasını ele alacak.

Aynı zamanda Mayıs ayında alınan kararların özetlerinin okunmasının ardından İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilmiş olan Merkez Kurtlapa ile Yakupoğlan Köyleri arasındaki yolun İl Özel İdaresi 2. derece yol ağına alınması hakkındaki önerge, Şarkışla İlçesi Bozkurt, İlyashacı ve Çiçekliyurt Köyleri grup yolunun İl Özel İdaresi yatırım programına alınması ile yine aynı ilçenin Yalanı Köy yolunun yapımının KÖYDES programına alınabilmesi için programdan çıkarılması hakkındaki önerge, İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmiş olan;  Şarkışla İlçesi Kızılcakışla Köyü Hizmet Binasında sosyal ve kültürel faaliyetlerin yapılabilmesi için binanın zemin kat odalarının düzenlenmesi hakkındaki önerge, Tarım ve Orman Komisyonuna havale edilmiş olan; Yıldızeli İlçesi Kıvşak Köyündeki göletin tahrip olan kanallarının durumunun incelenmesi hakkındaki önerge görüşülecek.

Haziran ayında yoğun mesai yapacak olan meclis üyeleri aynı zamanda Tarım ve Orman Komisyonu ile Sanayi Ticaret ve Turizm Komisyonuna havale edilmiş olan; İlimize Şeker Fabrikası yapılması veya Malatya İlindeki şeker fabrikasının kota sıkıntısı yaşanıyorsa ilimize taşınması konularında çalışma yapılması hakkındaki önerge, Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edilmiş olan; Merkez Kızılca Köyündeki çalışmaz durumda olan fosseptik ve kanalizasyon durumunun incelenmesi hakkındaki önerge, Gençlik ve Spor Komisyonuna havale edilmiş olan; Merkez Muzaffer Sarısözen Ortaokulunun elektrik tesisatı ile çok amaçlı salonun tadilat durumunun incelenmesi hakkındaki önerge, Gençlik ve Spor Komisyonuna havale edilmiş olan; Gemerek İlçesi Çepni Beldesinin spor salonu ihtiyaç durumunun incelenmesi hakkındaki önerge, Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havale edilmiş olan; İmranlı İlçesi Karaboğaz, Uzuntemur, Maden, Borular Köyleri grup yolunda tehlike arz eden viraj kısmının yapılması hakkındaki önerge, İçişleri Komisyonu ile Hukuk Komisyonuna havale edilmiş olan; Ulaş İlçesi Tecer Beşgözler kaynak suyunun debisinin düşmesi sonucu köylerde yaşanan mağduriyetin giderilmesi konusunda inceleme yapılması hakkındaki önerge gündeme alınacak.

sivas Meclis bugün toplanıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor