“Kucaklaşmaya ihtiyaç var” 
Reklamı Geç
Advert

“Kucaklaşmaya ihtiyaç var”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisinin önümüzdeki yıllarda büyük güç kazanacağını vurgulayarak, “Şu anda ülkemizin birçok sıkıntısı var ama en büyük ihtiyaç kucaklaşmak. Birbirleriyle aynı kanaate sahip olmayan insanların, farklı siyasi görüşlerde bulunan insanların kucaklaşması lazım. Artık içerisinde bulunduğumuz kavga yeter” dedi.

“Kucaklaşmaya ihtiyaç var”
“Kucaklaşmaya ihtiyaç var” Sivas Memleket
Bu içerik 181 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sivas’ta partilileri ile iftar programında bir araya geldi. Programda Ramazan ayının önemine değinen Karamollaoğlu; “Önümüzdeki yıllarda Saadet Partimizin çok daha büyük güç kazanacağı, ülkemizin politikalarında etkili olacağına inanıyorum.Çeşitli partilerde bulunan, farklı kanaatlere sahip insanlar, bir sıkıntı içinde olduklarını ve bundan kurtulmak için mutlaka kendilerine bir elin uzanması gerektiğini hissediyor” dedi.

Ülkemizde bir çok sıkıntının yaşandığını aktaran Karamollaoğlu: “Son 3-5 ay bir gerçeği ortaya koydu ki o da bu elin Saadet Partisi olduğu gerçeğidir. Bu gerçeğin idrak edilmesinden memnuniyet duyuyoruz. Elbette bu aynı zamanda da bizim omuzlarımıza farklı bir mesuliyette yüklüyor. Çok daha fazla çalışmaya, gayret göstermeye mecburuz.Şu anda ülkemizin birçok sıkıntısı var. Ama en büyük ihtiyaç kucaklaşmak. Birbirleriyle aynı kanaate sahip olmayan insanların, farklı siyasi görüşlerde bulunan insanların kucaklaşması lazım. Artık içerisinde bulunduğumuz kavga yeter. 'Komşumuzla, arkadaşımızla hatta akrabamızla bile kucaklaşmaya ihtiyaç var' denildiğine şahit oluyoruz. İnşallah biz bunun öncülüğünü yapacağız. İnşallah bütün milletimizi, farklı kanaatlerde, farklı düşüncelerde de olsalar kucaklayacağız. Biz bu milletin evlatlarıyız, beraberiz, birlik içindeyiz. Çok farklı kanaatlere sahip olmamız birbirimizin hasmı olmamız manasına gelmez, gelmemelidir de” ifadelerini kullandı.

ALLAH SİZLERE İKİ CİHAN SAADETİ İHSAN ETSİN

Davete icabet ettikleri için katılımcılara teşekkür eden Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu: “Allah sizlere iki cihan saadeti ihsan etsin. Bu Ramazanı şerifi sevdiklerinizle ve ailenizle birlikte sevgi içinde tamamlamayı Allah bizlere nasip etsin” dedi.

Mübarek Ramazan ayının bir haftasını geride bıraktığımızı hatırlatan Karamollaoğlu: “Elbette Ramazanı şerif İslam Âleminde farklı bir havanın doğmasına neden oluyor. Yardımlaşma, fakirin fukaranın geçimini sağlamakta zorlanan insanların halini bizzat açlığı yaşayarak görme imkânını bize bahşediyor Cenabı Hak. Ramazan ve oruç bizim üzerimize kılınan farzların üçüncüsüdür. Önce namaz farz kılınmış, sonra zekât farz kılınmış sonra da oruç farz kılınmıştır. Ancak Allah oruç ile ilgili sizden önceki ümmetlere farz kılındığı gibi size de farz kılındı buyurmuş. Gönlümüz isterdi ki bu Ramazan ayını biz İslam Âleminin her tarafında farklı bir huşu havası içerisinde idrak edelim. Ama üzülerek şahit oluyoruz ki İslam Âleminin her yerinde kan ve gözyaşı var. Elbette bu yaşananlar bizleri de derinden üzüyor. Şuanda biz Irak’ta, Suriye’de hatta Yemen’de, Filistin’de Müslüman kardeşlerimizin hangi sıkıntıları çektiğinin farkında değiliz. Tabi bunlar tesadüfen olan bir hadise değil. Biz eğer İslam Âlemini içine sürüklendiği badirelerden kurtarmak istiyorsak hepimiz omuz omuza vermeye, el ele vermeye mecburuz. Bir dayanışma içinde olmaya mecburuz. İnşallah o günler de gelecek” şeklinde konuştu.

 

SİVAS “Kucaklaşmaya ihtiyaç var”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”