50 öğrenci tarım kampına alındı 
Reklamı Geç
Advert

50 öğrenci tarım kampına alındı

Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ilköğretim öğrencileri için “Lider Çocuk Tarım Kampı düzenlendi.

50 öğrenci tarım kampına alındı
50 öğrenci tarım kampına alındı Sivas Memleket
Bu içerik 188 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

 

Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ilköğretim öğrencileri için “Lider Çocuk Tarım Kampı düzenlendi. İlköğretim 4. sınıf öğrencilerinin yer aldığı etkinliklere Lütfi Abay ve Vali Reşit Paşa İlkokulu öğrencilerinden toplam 50 öğrenci katıldı.

Kamp süresince çocuklara, Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Konferans Salonunda Atçılık, tarımsal kuraklık ve su kaynaklarının düzenli olarak kullanılması, bitki yetiştirme, doğal kaynakların korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması ve hayvancılık konularında eğitimler verildi.

Yine kamp süresince; Sivas Yıldız Dağı Kayak Merkezi, Süt Fabrikası, Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Çiftçi Uygulama Merkezi,  Hayvancılık İşletmeleri gezileri gerçekleştirildi.

Kamp süresince eğlenceli vakit geçirdiklerini söyleyen çocuklar yeni yerler gördüklerini ve yeni bilgiler edindiklerini belirtti. Kampın tekrar düzenlenmesini isteyen çocuklar bu sayede kampa diğer arkadaşlarının da katılma şansının olabileceğini ifade ederek, ileride tarım ve hayvancılık ile uğraşmak istediklerini belirttiler.

 

sivas 50 öğrenci tarım kampına alındı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”