Yeni Malatyaspor’a red! 

Yeni Malatyaspor’a red!

Sivasspor’la oynanan sezonun son maçında olay çıkaran Malatyaspor taraftarına ve kulübüne PFDK tarafından verilen cezaya yapılan itiraz Tahkim kurulu tarafından reddedildi.

 Yeni Malatyaspor’a red!
 Yeni Malatyaspor’a red! Sivas Memleket
Bu içerik 300 kez okundu.

Sivasspor’la oynanan sezonun son maçında olay çıkaran Malatyaspor taraftarına ve kulübüne PFDK tarafından verilen cezaya yapılan itiraz  Tahkim kurulu tarafından reddedildi.

Sivasspor’un Yeni Malatyaspor’u 4-0 yendiği maçtaki olaylar nedeniyle Yeni  Malatyaspor’a 30 bin lira para cezası ve seyircisiz maç oynama cezaları verilmişti.

İşte Tahkim Kurulunun açıklaması;

“Yeni Malatya Spor , taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı FDT'nin 53/2. maddesi uyarınca 30.000 TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına,ayrıca

 çirkin ve kötü tezahüratta bulunan Misafir Tribün A,B,C ve Kuzey Üst Tribün A,B,C,D bloklara giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir müsabakaya girişlerinin engellenmesinde sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına,

 Y.Malatya Spor, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle  1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verildi.”

sivas Yeni Malatyaspor’a red!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atakum Belediyespor’dan Muhsin Yazıcıoğlu’na bir vefa daha YAZICIOĞLU ADINA TURNUVA DÜZENLENECEK
Atakum Belediyespor’dan Muhsin Yazıcıoğlu’na bir vefa daha YAZICIOĞLU ADINA TURNUVA DÜZENLENECEK
Milli oyuncular göz doldurdu
Milli oyuncular göz doldurdu