5 ayda 10 binin üzerinde kan bağışlandı 

5 ayda 10 binin üzerinde kan bağışlandı

Kızılay Sivas Şubesi, yıllık hedefinin yarısını 2017 yılının ilk beş ayında gerçekleştirdi.10 bin ünitenin üzerinde kan toplayan Kızılay Sivas Şubesinin hedefi 24 bin ünite kan bağışına ulaşmak.

5 ayda 10 binin üzerinde kan bağışlandı
5 ayda 10 binin üzerinde kan bağışlandı Sivas Memleket
Bu içerik 182 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

 

 

Yıllık 24 bin ünite kan toplama hedefleri olan Kızılay Sivas Şubesi 2017yılında hedeflediği kan bağışının yarısından fazlasını ilk 5 ayda temin etti.

Kızılay Sivas Şubesi yılın sonunda hedeflediği 24 bin ünite kana ulaşmayı planlıyor. Bunun için ilçeler ve kent merkezinde çalışmalarını sürdüren Kızılay, aylık 2 bin ünitenin üzerinde kan bağışı alıyor.

Kızılay Sivas Şube Başkanı Mustafa Sarılar, “Bizim yıllık hedefimiz 24 bin civarında. Biz 2017 yılının ilk beş ayında bu rakamları realize etmişiz, daha fazlasını almışız” dedi.

Sarılar şöyle “Hem bir gezici otobüsümüz var, buraya kan alma tırı geldiğinde otobüslerimizi de ilçelerimize gönderiyoruz. Yetmez tırımız gittikten sonra yine hükümet meydanında kurduğumuz çadırlar ile vatandaşlarımızdan kal almaya devam ettik. Ki bu her ay 2 binin üzerinde bir sayı olarak seyrediyor. Türkiye’de geçen yıl kan alımında Kızılay Sivas şubesi olarak ilk üçün arasındaydık.” dedi.

 

KADINLARDAN DESTEK BEKLİYORUZ

 

Geçmiş yıllarda kadınların daha az kan bağında bulunduğunu kaydeden Sarılar, “Geçmiş yıllara baktığımız zaman artık bayanlarda da kan verme konusunda rakamlarda artış söz konusu. Malumunuz Türkiye genelinde kanın yüzde doksanını erkekler veriyor. Bayanlar çeşitli sebepler öne sürerek kan vermekten kaçınıyor. Ama biz bunun doğru olmadığını izah ediyoruz. Bayanlarımız bir tık daha fazla gayret  gösterse kan alımlarımızı çok ok daha ileri götüreceğiz. 2017 yılının ilk beş ayında 10 bin ünitenin üzerinde kan toplamadık. Hedeflerimizi tutuyoruz” şeklinde konuştu.

sivas kan bağışı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek