Yaşanabilecek bir çevre için halkla buluşacaklar 

Yaşanabilecek bir çevre için halkla buluşacaklar

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre kirliliği nedeni ile doğada yaşanan felaketlere karşı yapılan ve yapılması gerekenleri 5 Haziranda düzenlenecek programla Sivas’tan Türkiye’ye duyuracak.

Yaşanabilecek bir çevre için halkla buluşacaklar
Yaşanabilecek bir çevre için halkla buluşacaklar Sivas Memleket
Bu içerik 320 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Çevre kirliliğinin yol açtığı felaketleri gözler önüne sermek ve bu konuda yapılan çalışmalar ile yapılacak çalışmaları Sivas’tan tüm Türkiye’ye duyurmak için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Belediye ile birlikte 5 Haziran Dünya Çevre gününün Sivas’ta bu yıl farklı  bir dizi etkinliklerle kutlanmasına vesile olacak.

Çevre bilincinin oluşması açısından yapılacak etkinlik hakkında bilgi vermek amacıyla gazetemize ziyarette bulunan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Nazım Yakut ve Belediye Başkan Yardımcısı M. Muaz Uzun Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Çınar ile görüştüler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nazım Yakut, ‘’Yıl içerisinde çevre ile ilgili birçok etkinlik ve eğitimler yaptık. 5 Haziran Dünya Çevre günü ile ilgili olarak da Sivas Belediyesi ile birlikte kent meydanında o günü taçlandıracak bir şekilde bir program yapacağız. Gündüz stantlar kurulacak, iftardan sonra ise yıl içerisinde düzenlediğimiz etkinliklere katılım gösteren kurum, kuruluş, şahıslara yönelik bir kısım ödüllerimiz olacak. Bizim en önemsediğimiz konu atıkların geri dönüşümü konusu. Bu konuda etkinlikle katılanlara ödüllerimiz olacak. Sivas halkına yönelik hediyelerimiz ve ikramlarımız olacak yani bir şenlik havası içerisinde Çevre gününü kutlayarak çevre bilincini oluşturmayı hedefliyoruz.’’ dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Muaz Uzun ise yaptığı açıklamada, ‘’Bu seneki dünya Çevre etkinliğini, halka ulaşabileceğimiz, halkla bütünleşebileceğimiz faydalı bir program olsun istiyoruz. Dünyada küresel ısınma denilen bir problem var ve bunun getirileri olarak iklim değişiklikleri var. Seller, rüzgârlar bunlar küresel ısınmanın etkileri ve hepimizi ilgilendiren bir konu. Her insan üzerine düşen vazifeyi yapmak zorunda. Bu nedenle vatandaşlarımızın bu ve bu gibi etkinliklere katılımını sağlamak gerekiyor. Biz de tüm Sivaslı kardeşlerimizi 5 Haziran akşamı düzenlenecek etkinliğimize bekliyoruz’’ dedi.

Sivas Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Sivas Belediyesi tarafından organize edilen ve tüm Sivas halkına açık olacak aynı zamanda çeşitli hediyelerinde yer alacağı programla, 5 Haziran günü Kongre Müzesi bahçesinde vatandaşlara çevre bilinci anlatılacak.

 

sivas Yaşanabilecek bir çevre için halkla buluşacaklar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”