Sivas’ın turizm haritası çıkarıldı 
Reklamı Geç
Advert

Sivas’ın turizm haritası çıkarıldı

Sivas’ın turizm pastasından daha fazla pay alabilmesi için Sivas’ın turizm master planı çıkarıldı. Bin adet bastırılan master planında Sivas’ın kültürel tarihi, doğal zenginlikleri ve coğrafyası hakkından bilgiler verildi. Sivas’ı turizm noktasında ileri taşıması düşünülen turizm master planı kitabı kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılacak.

Sivas’ın turizm haritası çıkarıldı
Sivas’ın turizm haritası çıkarıldı Sivas Memleket
Bu içerik 471 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, Sivas’ın Turizm Master Planı kitabının bastırıldığını söyledi.

Bin adet bastırılan kitap hakkında bilgi veren Pürlü: “Sivas İl Turizm Master Planı kitabımız bin adet bastırılmış olup, ilgili Bakanlıklara, Valiliklere, Üniversitelerin merkezi kütüphaneleri ile turizm bölümlerine, Kalkınma Ajanslarına ve turizmle ilgili kişi kurum ve kuruluşlara dağıtımı yapılacak” dedi.

Sivas’ın Turizm Master Planı kitabının 4 bölümden oluştuğunu aktaran Pürlü: “Müdürlüğümüz tarafından, Sivas turizmini geliştirmek amacıyla hazırlanan “Sivas Turizm Master Planı” Projesi tamamlanmış ve projenin sonuç raporunu oluşturan “Sivas İl Turizm Master Planı” kitabımız yayınlanmıştır.Sivas İl Turizm Master Planı kitabı 4 bölüm ve 233 sayfa olarak hazırlanmış olup birinci bölümde Mevcut Durum Analizi, ikinci bölümde Turizm Master Planı, üçüncü bölümde, Turizm Eylem Planı ve dördüncü bölümde ise Plan Sonrası Faaliyetler yer almakta. Sivas’ın turizmden alacağı payın artırılması, Turizm sektörünün daha ileriye taşınması ve turizmin bölgedeki çeşitliliğe uygun olarak alternatif türleriyle birlikte entegre olabilmesi gibi temel amaçlarla başlatılan projenin tamamlanması ve yayınladığımız bu kitapla birlikte, Bakanlığımızın “Türkiye Turizm Stratejisi 2023” hedefleriyle uyumlu, Sivas’ta turizmin geliştirilmesine yönelik profesyonelce hazırlanmış bir yol haritası ilimize kazandırıldı.Sivas’ta kültürel, tarihi, doğal zenginlikler ve birikiminin turizm sektörüne kazandırılması, mevcut potansiyelin harekete geçirilmesi bu bağlamda eylemlerin programlanması ve sonuç olarak Sivas ilinde turizmin geliştirilmesi amaçlanmakta. Bu çerçevede, önümüzdeki dönemde turizm sektöründe yapılması gerekenler, üzerinde mutabakata varılan vizyon ve misyon cümleleri doğrultusunda bir nazım plan içeriğinde açıklanmıştır. Öngörülen yatırım ve harcamaların neler olacağı belirtenmiş, bir yol haritası niteliğinde bunlar ayrıntısı ile zamanlaması da verilerek açıklanmıştır. Bu bağlamda, stratejik yönlendirmeler yapılacak, faaliyetlerin gerekçeleri açıklanacak, bunların öncelikleri, yeri zamanlaması ve sorumluları belirlenmiştir” ifadelerini kullandı.

sivas Sivas’ın turizm haritası çıkarıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor