Defterdarlık dataksit kuyruğu 

Defterdarlık dataksit kuyruğu

Yapılandırdıkları borçların taksitlerini son güne bırakan bazı vatandaşlar Sivas Defterdarlığı vezneleri önündeuzun kuyruklaroluşturdu. Kuyruklarda uzun süre bekleyen ve oruçlu olan bazı vatandaşlar ise daha çok veznenin olmaması nedeniyleserzenişte bulundu.

Defterdarlık dataksit kuyruğu
Defterdarlık dataksit kuyruğu Sivas Memleket
Bu içerik 231 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 2016-2017 yılında çıkan kanundan yararlanan vatandaşlar,taksitlerini ödemek için Sivas Defterdarlığı vezneleri önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Taksitlendirdikleri vergi borçlarının taksitlerini ödeyen vatandaşlar rahat bir nefes aldı. Sivas Defterdarlığı vezneleri ise gece 24:00’a kadar tahsilat yaptı. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın koyduğu yasak doğrultusunda Sivas’ta ne kadar kişinin borç yapılandırdığı ve ne kadar tahsilat yapıldığı öğrenilemedi. Borç yapılandırması yapıp da borçlarının ilk taksitini ya da peşin ödemesini gerçekleştirmeyen vatandaşlar ise yapılandırma hakkını kaybetti. Borçların bir takvim yılı içerisinde, ikiden fazla ödenmemesi veya eksik ödenmesi durumunda yapılandırma hakkı kaybediliyor.

YAPILANDIRILAN BORÇLAR

Her türlü vergi ve vergi cezaları, gecikme faizleri ve zamları, gümrük vergileri, trafik, askerlik, nüfus, seçim, karayolu geçiş ücreti RTÜK idari para cezaları, YURT-KUR öğrenim ve katkı kredisi borçları, SGK ve belediyelere borçlar düzenleme kapsamında yer almıştı. Bu borçlardan biri için yapılandırma yapanların ilk iki taksitini 31 Mayıs’a kadar ödemesi gerekiyordu. 

sivas Defterdarlık dataksit kuyruğu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YHT’yi Aydın mı geciktirdi?
YHT’yi Aydın mı geciktirdi?
Vali Gül’e bıyık yakıştı
Vali Gül’e bıyık yakıştı