Halk Eğitimden örnek proje 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Halk Eğitimden örnek proje

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak mesleki alanda faaliyetlerini sürdüren Halk Eğitim Merkezi Şehit ve Gazi çocuklarına yönelik yeni bir uygulama başlatıyor. Halk Eğitim Merkezi evlenecek olan Şehit ve Gazi çocuklarına ücretsiz kuaförlük hizmeti verecek.

Halk Eğitimden örnek proje
Halk Eğitimden örnek proje Sivas Memleket
Bu içerik 224 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Temmuz ve Ağustos ayında evlenecek olan şehit ve gazi çocuklarına halk eğitim merkezi tarafından ücretsiz kuaförlük hizmeti verilecek. Sosyal destek kapsamında Türkiye genelinde ilk defa gerçekleşecek olan projenin bilgisini Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Fehmi Tutkun verdi. Tutkun; “ Konu ile ilgili ön bir araştırma yaptık uygulama örneğine ülke genelinde ulaşamadık. Projemizin amacı ilimizde Temmuz ve Ağustos ayı içerisinde evlenecek olan şehit ve gazi çocukları ile maddi durumu zayıf olan, komisyonun belirleyeceği, gelin hanımlara ücretsiz olarak halk eğitim merkezimizin imkanları doğrultusunda gelin saç yapımı ihtiyacı karşılanacaktır” dedi.

Kontenjanın 50 kişi olduğunu ifade eden Tutkun, “ Yıllık bazda 50 gelin adayına ve yanında da 2 refakatçi olmak üzere  hizmet verilecek.  Proje süresiz olmakla birlikte devamlı uygulamayı düşünüyoruz, Haziran ayında başvurular alınarak Temmuz ve Ağustos ayında  bu hizmet verilecek” şeklinde konuştu.

Hizmetten faydalanmak isteyen gelin adaylarının ise 23 Haziran Cuma günü mesai bitimine kadar müracaat ederek başvuru formu doldurmaları gerektiği kaydedildi.

 

SİVAS Halk Eğitimden örnek proje
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor