Tabloları Cumhurbaşkanı verecek 

Tabloları Cumhurbaşkanı verecek

Sivas Belediyesinin desteği ile hazırlanan 249 demokrasi şehidinin isimlerini yazıldığı bakır işlemeli tablolar tamamlanmak üzere. Tablolar tamamlandıktan sonra Şehitler köprüsünde açılacak sergiye katılarak, Cumhurbaşkanı tarafından şehit ailelerine hediye edilmesi planlanıyor.

Tabloları Cumhurbaşkanı verecek
Tabloları Cumhurbaşkanı verecek Sivas Memleket

YÜKSEL MENEKŞE

İhramcızade Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi hayatını veren kahramanlar için bakır rölyef üzerine isimleri ve illeri yazılı olan Türk Bayrağı tamamlanmak üzere. Darbe girişimi gecesi şehit olan kahramanların isimleri ve illerinden oluşan Türk bayrakları, bakır rölyefler şeklinde hazırlanıyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Necmettin Sadıkoğlu, ‘’Hilale şehidimizin ismini yazıyoruz, yıldızla ise memleketini yazıyoruz. Amacımız şehit-bayrak kavramını vurgulamak. Çalışmalar bitmek üzere. Şuanda yaklaşık 30 isim kaldı. Temmuz ayına kadar bitirmeyi hedefliyoruz’’ dedi.

İhramcızadeKültür ve Sanat Merkezi Müdürü Ümit Çelik ise, ‘’Bu proje Sivas Belediyesinin hazırlamış olduğu bir proje. 249 demokrasi şehidimizin ismi burada bakır levhalara işleniyor. Bu eserler, Şehitler köprüsünde açılacak olan sergide sergilenecek ve ardından Cumhurbaşkanımız aracılığı ile şehit ailelerine armağan edilmesi planlanıyor’’ dedi.

SİVAS TABLO CUMHURBAŞKANI VERECEK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek