Maden çok çalışacak adam yok 

Maden çok çalışacak adam yok

Kangal’ın Çetinkaya Köyünde bulunan madenlerde çalıştırılacak işçi bulunamıyor.

Maden çok çalışacak adam yok
Maden çok çalışacak adam yok Sivas Memleket
Bu içerik 1312 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

 

Son zamanlarda artan işsizliğe karşı başlatılan “istihdam seferberliği” ile Sivas ve Türkiye genelinde işsizlik rakamlarının düşürülmesi planlanıyor.

 

Ancak bir çok iş yeri, fabrika ve maden de çalıştıracak işçi bulamıyor. Buna paralel olarak ta artan işsizlik rakamları da  hazırlanan projeler ile azaltılmaya çalışılıyor.

 

Sivas’ın Kangal ilçesine bağlı Çetinkaya köyünde de aynı durum yaşanıyor. Birçok madene ev sahipliği yapan köyde  madenlerde çalıştırılacak işçi bulunamıyor.

 

Köy muhtarı Cahit Tur , “Çetinkaya 48 senedir ki Belde olan bir yerdi. Bu son zamanda köye düştü. Nüfus yetmediğinden dolayı da 3 senedir ki köy olarak milletimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Burada maden ocaklarımız var ancak çalıştıracak adam bulamıyoruz. Altın madeni, krom madeni var. Şuan da yaklaşık 200 kişiye ihtiyaç var. Nüfusumuz az, madenlerimiz çok ve çalıştıracak kimseyi bulamıyoruz” dedi.

 

SİVAS MADEN ÇALIŞACAK İŞÇİ YOK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Halk Adamı     0000-00-00 Maaşı arttırmayı, yasaya uygun saatte çalıştırmayı deneyin. Sosyal haklarını gaspetmeyin mesela. İnsanlara insanların yiyebileceği yemeği verin. Çalışma şartlarını iyileştirin. Kısacası biraz az kazanıverin. Zamanla daha çok kazandığınızı göreceksiniz. İnsanları uygun koşullarda servisle taşıyın... çok mu zor... O zaman madenlerde çalışmasın, siz aç kalın, halkta işsiz kalsın. Karın tokluğuna kölelik yapmaktansa, aç özgürlük evladır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek