Sivas kültür ve sanat şehri 

Sivas kültür ve sanat şehri

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas’ın temel sorunlarının artık çözüme kavuştuğunu belirterek: “Sivas kültür ve sanat şehri. Sivas’ın temel sorunlarının üstesinden geldik. Şimdi yeni adımlar atmamız gerektiği düşünüyoruz. Farklı alanlara doğru yönelmemiz gereken bir süreç yaşıyoruz” dedi.

Sivas kültür ve sanat şehri
Sivas kültür ve sanat şehri Sivas Memleket

Mehmet TIRPAN

 

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sivas’ta temel sorunlarda yavaş yavaş sona gelindiğini söyledi.

Sivas’ta bölge parkları, mesire alanları ve alt yapı çalışmalarının neredeyse tamamlandığını aktaran Belediye Başkanı Sami Aydın: “Sivas kültür ve sanat şehri. Sivas kent meydanı Sivas’ın en önemli markalarından bir tanesi. Yeni adımlar atmamız gerektiği düşünüyoruz. Farklı alanlara doğru yönelmemiz gereken bir süreç yaşıyoruz” dedi.

Sosyal ve kültürel alanda birçok proje hazırlayarak faaliyete geçirdiklerini aktaran Başkan Aydın: “Okuma alışkanlığımızı artırmak adına mevcut belediye sosyal tesislerinin yanına kitap kafe koyduk. Terası olan kitap kafede hem vatandaşlar hem de engelli kardeşlerimiz rahatlıkla kitap okuyacak. Kitap kafenin zeminde 5 bin adet kitap var. Zeminin üstünde yine ayrı bir kat var. Kitap okumak isteyen kardeşlerimiz kent meydanının eşsiz güzelliğini izleyerek kitap okuyabilirler. Yine halk ozanlarını ve şairlerimizi daha iyi tanımak adına banklar yaptırdık. Konuşan bankların her birine Sivas’ın bir değerini verelim dedik. Türk Halk Müziği ve sanatçının kendi ile alakalı bilgileri banklara işleyeceğiz. Âşık Veysel’le ilgili yeteri kadar bilgimiz olmuyor. İsmini verdiğimiz Âşık Veysel Bankında bulunan tek bir düğme ile hem Âşık Veysel hakkında bilgi alacak hem de şiirlerini dinleyecek. Yine seyyar olan ikram çeşmemizden vatandaşlara şerbet ve soğuk su ikram ediyoruz. Sabit bir ikram çeşmesi yapacağız. Sabit olan 3 hazneli olacak. Hayır, yapmak isteyen vatandaşlar ikram çeşmeleri yaptırabilirler. Bölge Parklarında ve mesire alanlarında bölge parkları ile karşılaşmıştık. O bölgelerin yapısına ilişkin mescit projelerimiz var. Çalışmalarımızı yaptık siparişlerimizi geçtik” ifadelerini kullandı.

HOŞGÖRÜLÜ OLMAMIZ LAZIM

Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde yapılan çalışmalara da değinen Belediye Başkanı Sami Aydın, Mehmet Akif Ersoy Cadde üzerinde düzenleme yapıldığını o bölgedeki halkın çalışmalar esnasında ortaya çıkan toz ve çamur birikintilerden rahatsız oldukları yönünde duyumlar aldıklarını söyledi.

O bölgede şantiye kurduklarını çalışmaların hızla devam ettiğini kaydeden Aydın: “Mehmet Akif Ersoy bölgesinden yeni Numune Hastanesine de ulaşacak şekilde yolun alt yapılarını tamamladık. Orada yapılan çalışma o bölgeye yönelik yapılan bir hizmet. Bir yerde şantiye varsa orada hizmet vardır. Şantiye demek toz toprak demek gülü seven dikenine katlanır misali oraya başlayalı 2-3 hafta oldu en kısa sürede bitecek. Yağışlar nedeniyle tam anlamıyla çalışamadık. Güzel şeyler yapılmasını istiyorsak biraz hoşgörülü olmamız lazım” ifadelerini kullandı.

 

 

 

SİVAS KÜLTÜR VE SANAT ŞEHRİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek