Sivas’tan Türkiye’ye örnek 
Reklamı Geç
Advert

Sivas’tan Türkiye’ye örnek

İlkokul 4. sınıf öğrencilerinin, Devlet okullarında ilk defa gerçekleştirdikleri Kaligrafi çalışması beğeni topladı. Sınıf öğretmeni Osman Çelik’in gayretleriyle hayata geçirilen eğitim, ilkokul seviyesinde Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor.

Sivas’tan Türkiye’ye örnek
Sivas’tan Türkiye’ye örnek Sivas Memleket
Bu içerik 1170 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Türkiye’de bir ilk olan Kaligrafi çalışması Sivas’ta ilköğretim okulunda başladı. Danişment ilkokulu 4 /C sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Osman Çelik rehberliğinde Kaligrafi sanatına ilk adımlarını attılar. Devlet okullarında ilk defa uygulanan bu yazı çalışması sayesinde, öğrencilerin yazı zevkinin geliştirilmesinin de hedeflendiği belirtildi. Öğretmenleri tarafından, kaligrafi çalışması için özel kalem ve özel önlük diktirilen öğrenciler, bu çalışma yolu ile hat, tezhip gibi medeniyet temeli olan sanatlara ilk adımlarını attılar. Bu sanatlı yazı çalışmasının İlkokul seviyesinde ilk defa Sivas’ta uygulamaya başlatıldığı belirtilirken, eğitimin yıl boyu devam ettiği ve son demde de babalarının isimlerini tabaklara yazan öğrenciler, bu tabakları babalarına hediye ettiler.

Geçen yıl İlkokul 3.sınıfta tamamen şahsi gayretlerle başlatılan ve 4.sınıfta da devam eden bu özel çalışmanın devlet okullarında bir ilk olduğu biliniyor. Öğrencilerin yazılarının güzelleşmesinin ve karakter eğitimlerinin gerçekleşmesi amaçlanırken, çocukların bu çalışmada yer alması eğitimciler tarafından taktir topluyor. Eğitimciler, duyarlı ve bilinçli bir nesil için bu tür çalışmaların hayatiyet taşıdığına vurgu yapıyorlar. Çocukların toplum dışı davranışlara yönelmemeleri için, ruh yönlerinin beslenmesi gerektiğini ve bu beslenmenin de sanatla olmasının hayatiyet taşıdığına dikkat çekiliyor.

SİVAS Sivas’tan Türkiye’ye örnek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”