Mimardan şiir kitabı 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Mimardan şiir kitabı

Cumhuriyet Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Mimar Uğur Tuztaşı’nın ilk şiir kitabi yayınlandı. ‘Yara Yeri’ isimli kitap okuyucuların beğenisini topladı.

Mimardan şiir kitabı
Mimardan şiir kitabı Sivas Memleket
Bu içerik 1065 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sıra dışı çizim ve tasarımlarıyla tanıdığımız Sivas’ın yetiştirdiği başarılı Mimarlardan olan Yrd. Doç. Dr. Uğur Tuztaşı, sıra dışı bir şiir kitabı ile okurlara merhaba dedi. Şiir denemeleri alanında yetkin bir yere sahip olan İzdiham Yayınevinden çıkan kitap mimarin bir şehrin eski hallerine ve kayıplarına ilişkin derin ve felsefi bağlamı uyarlama çabası olarak ta görülebilecek denemelerden oluşmakta. Özellikle betimleme ve tasvirlerle şehrin özlemine ve yitikliğine ilişkin kesitler sunulan kitapta yer alan şiirlerde sade ve yalın bir dili bulunmakta. Ayni zamanda insanın yalnızlığına ilişkin metaforik anlatımların bulunduğu kitabin arka kapağında yer alan su beyit; " bir aynada yansıyor sendeki yüzüm, ateşin içinde üşüyor içim, ne zaman ben olmuşum, babamın yüzünde eskittiğim hüznüm değil bu, ey çocukluğumun kırlangıç umutlu şehri, sen eskidikçe ben ölmüşüm" bir şehrin eskimişiyle ortaya çıkan kayıplar konusundaki sonucu sunarken bir şehre tutkuyla bağlılığı da resmetmekte. Hüzünlü ve melankolikçağrışımlara sık sık yer veren yazar ayni zamanda şehirle olan bağı içselleştirmekte.

 

Sivaslı olmakla kalmayıp bu şehre özel bir tutkuyla bağlı olan yazarın kitabinin ilgi görmesi bekleniyor. Başarılı projelerinin yanı sıra şiir denemesi kitabıyla da okuyucunun karşısına çıkanUğur Tuztaşı’nı emeklerinden ve duygularından dolayı tebrik ederiz.

SİVAS Mimardan şiir kitabı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”